99 tenland deze vergadering niet kon bijwonen, werd als zijn plaatsvervanger be noemd de heer P. Vermeer Jr. Dit geschiedde in de spoed-ledenvergadering van 17 December. In 1950 zijn 8 ledenvergaderingen en 21 bestuursvergaderingen gehouden. In het verslagjaar overleed de heer A. Cahn, directeur van N.V. Monopole Film en D.L.S.Film-Holland N.V. Wij gedenken hem met eerbied. Zoals wij reeds in de aanhef van het verslag hebben doen uitkomen, zijn de vooruitzichten voor het jaar 1952 voor de filmverhuurkantoren niet bijzonder gunstig. Grote aandacht zal worden geëist voor het streven van het bestuur om de economische positie van de filmverhuurders te verbeteren. Twee facto ren spelen daarbij een grote rol. namelijk de verhoging van de entreeprijzen der bioscopen en de verlaging der vermakelijkheidsbelasting. De verbetering van de leveringscondities zal met grote energie ter hand moe ten worden genomen, aangezien het te verwachten is, dat er op dit gebied grote weerstand moet worden overwonnen. De strijd tegen de hoge vermakelijkheidsbelasting zal ongetwijfeld van het gehele bedrijf grote offers vragen. Van de eensgezindheid en de offervaardigheid van leden-filmverhuurders en leden-exploitanten gezamenlijk zal het in belang rijke mate afhangen, wat de uitslag van de strijd zal zijn. Maar zelfs al zou deze uitslag onbevredigend blijken, dan nog zal de eendracht en de saamhorig heid van de gezamenlijke leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond goede vruchten kunnen afwerpen. Mogen de werkzaamheden van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders in het jaar 1952 in deze geest worden voortgezet. Amsterdam, 28 Januari 1952. H. W. HAGENBERG, Administrateur.

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 101