AFDELING VGRAVENHAGE 107 JN het verenigingsjaar 1951 vonden met inbegrip van de jaarvergadering vijf ledenvergaderingen plaats. In de op 16 Augustus 1951 gehouden ledenvergadering van de Afdeling werd door de voorzitter medegedeeld, dat de heer D. Siem' Sr. zijn functie als penningmeester wenste neer te leggen, waarmee aan een veertien-jarige be stuursfunctie een eind kwam. Een en ander zeer tot onze spijt. Tot dit tijdstip was het Bestuur in 1951 als volgt samengesteld: G. M. Th. Gielisse, voorzitter. C J. Blad, vice-voorzitter. IJ. Siem Sr., penningmeester. R. Uges Jr., secretaris. J. J. H. H. Tapke Lokenberg, lid. Op dezelfde vergadering werd op verzoek van het bestuur besloten het be stuur tot zeven leden uit te breiden, waarna dit als volgt was samengesteld: G. M. Th. Gielisse, voorzitter. C J. Blad, vice-voorzitter. A. J, A. Huyser. penningmeester. R. liges Jr„ secretaris. W. F. Dubbeldeman, lid. S. Barnstijn, lid. J. J. H. H. Tapke Lokenberg, lid. Te zelfder tijd bedankten de heren Siem en Gielisse voor hun functies in de Ardelmgsraad respectievelijk Ledenraad. Dientengevolge werden aangewezen voor de Afdelingsraad: de heer S, Barnstijn de heer W. F. Dubbeldeman welke laatste er de aandacht op vestigde, dat hij zich niet als lid voor de Leden raad beschikbaar kon stellen, daar in dat College reeds een lid van zijn firma zitting had, namelijk de heer F. L. D. Strengholt. In de loop van het jaar deed het Hoofdbestuur het voorstel om het Over- gangsbesluit nogmaals te verlengen, aangezien er geen overeenstemming was be reikt over het reglement, dat het Overgangsbesluit zou vervangen. Ofschoon de Afdeling er zich in meerderheid over had uitgesproken dat het Overgangs besluit diende te worden verlengd, handelde onze afgevaardigde in de Leden raad niet overeenkomstig dit advies, mede waardoor het Overganqsbesluit niet werd gecontinueerd. In verband hiermede stelde de Afdeling 's Gravenhage aan het Hoofdbestuur voor verandering aan te brengen in de zittingsduur van de leden van de Leden raad, welk voorstel door de Algemene Ledenvergadering van de Bond werd aan genomen. Naar aanleiding hiervan werd voor de vergadering van de Ledenraad ge houden in December 1951, en wel voor de duur dezer ene vergadering of'der- zelver voortzetting benoemd als lid van, de Ledenraad de heer S. Barnstijn. Tijdens het verenigingsjaar nam de Afdeling kennis van de oprichting van .Het Katholiek Centrum voor Bioscoop-exploitanten". Na kennisneming van de statuten van deze Stichting was men in het algemeen van mening, dat de oprichting van dit „Centrum" de goede onderlinge verstandhouding van de

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 109