volks- en clubhuizen te bieden hebben, niet mag ontbreken. Doch in dat geval zal het bestuur nauwlettend hebben toe te zien op de soort films welke men vertoont, het aantal voorstellingen dat men hiermede geeft en op de inrichting van de aan de volkshuizen toebehorende lokaliteiten, welke dienen te beant woorden aan de veiligheidsvoorschriften. Gebleken is namelijk, dat de autori teiten in deze zeer te kort schieten. Ten gevolge van een conflict tussen de Rotterdamse Kunststichting en de Maatschappij tot Exploitatie van het City Theater is het Luxor Theater ge ruime tijd gesloten gebleven. Het is te betreuren dat in een stad, waar de bioscopen zo weinig talrijk zijn, de Rotterdamse Kunststichting besloot het Luxor Theater te sluiten, terwijl ongetwijfeld een regeling gevonden had kunnen wor den, die haar in het bezit had gelaten van al haar rechten zonder dat het Rot terdamse publiek en het bioscoopbedrijf de dupe werden. Ten gevolge van de verhoging van de advertentie-tarieven in enkele dagbladen werd besloten de ruimte, in de gezamenlijke blokannonce met 2 mm te vermin deren. Ten einde een overzichtelijk geheel te verkrijgen werd voorts afgespro ken in de blokadvertentie zogenaamde zetletters te gebruiken, hetgeen in de practijk' uitstekend voldeed. De filmbeoordeling in het dagblad ,,De Waarheid" is verschillende malen ter sprake gekomen. In de loop van 1952 zal de Afdeling zich hebben uit te spreken of voortgegaan zal worden met adverteren in bovengenoemd dagblad, indien de filmcritiek op hetzelfde niveau blijft. De wederopbouw van in de oorlog verwoeste theaters heeft ook in 1951 geen vorderingen gemaakt, hetgeen te wijten is aan de nog steeds abnormaal hoge heffing der vermakelijkheidsbelasting. Nu onze gemeente weer de vrijheid heeft de vermakelijkheidsbelasting naar eigen inzicht vast te stellen, zal het bestuur de nodige stappen dienen te doen, opdat aan de discriminatie, die er bij de heffing der belasting op vermakelijkheid ten aanzien van de film beitaat, een einde zal worden gemaakt, waardoor het voor de gedupeerden mogelijk zal worden op verantwoorde wijze de plannen voor de herbouw van hun bioscopen uit te voeren. Ik vertrouw met dit verslag te hebben voldaan aan het gestelde in artikel 12 van het Uniform Reglement voor de Plaatselijke Afdelingen van de Neder- landsche Bioscoop-Bond. Rotterdam, 20 Maart 1952. C. J. BLAD, Secretaris.

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 112