AFDELING HET NOORDEN 113 'TER voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten heb ik de eer U aan te bieden het verslag van onze Afdeling over het jaar 1951. In het afgelopen jaar hebben in onze Afdeling geen opzienbarende gebeurte nissen plaats gevonden; de algemene toestand bleef stabiel en over het algemeen gelijk aan die in het vorige jaar. Overeenkomstig de verwachtingen liet een oplossing van het belastingvraagstuk op zich wachten en ook thans zijn de vooruitzichten daarvoor nog steeds niet gunstig. De Overheid en in het bij zonder de gemeentebesturen zijn van mening, dat deze onevenredig zware be lasting op onze bedrijven kan blijven drukken zolang er nog winst wordt ge maakt, en zij schijnen het niet nodig te oordelen, dat er behoorlijke reserves worden gemaakt voor restauraties en investeringen. Toch zijn er ook in het afgelopen jaar in onze Afdeling weer enige successen geboekt; zo werd in Appingedam de belasting verlaagd van 25% tot 20 die in Onstwedde vastgesteld op 25 terwijl ook de gemeenteraad van Vlagt- wedde een voorstel tot verlaging heeft aangenomen, zodat thans in de provincie Groningen alleen in de hoofdstad nog 35 wordt geheven. Friesland volgt langzaam wat de verlaging betreft, in Sneek kwam een bescheiden verlaging tot stand van 35 op 30 terwijl er in Drenthe op dit punt niets te be richten valt. Wat het bioscoopbezoek betreft geloof ik dat aan de teruggang wel een einde is gekomen, al zal dit niet overal het geval zijn geweest en zullen hier en daar rangverschuivingen hebben plaats gevonden. Misschien zal dit mede het gevolg zijn geweest van een kleine prijsverhoging, die algemeen werd door gevoerd. Daarentegen werden de lasten die op onze bedrijven drukken wederom ver hoogd. In de eerste plaats doordat nogmaals een loonronde werd voorgeschre ven, terwijl bovendien door algemene prijsstijgingen de exploitatiekosten werden verhoogd, niet op de laatste plaats door de verhoging van de electriciteits- tarieven. Een bijzonder jubileum mochten wij in Winschoten herdenken. In April van het vorige jaar was het namelijk veertig jaar geleden dat Dommerings Cinema werd geopend. Op 12 April had een receptie plaats, waar tal van autoriteiten, Bondsofficials en collega's de heer Dommering kwamen gelukwensen, terwijl een buitengewoon geslaagde jubileumvoorstelling, gevolgd door een niet minder geslaagd feest, een waardig slot vormde van deze voor de familie Dommering onvergetelijke dag. De leden van de Afdeling kwamen in het afgelopen jaar vijfmaal in verga dering bijeen, welke vergaderingen alle werden gehouden te Groningen in Hotel Frigge. Gaarne wil ik onze collega, de heer A. Jansen, die inmiddels ons bedrijf heeft verlaten, hartelijk dank zeggen voor de verleende gastvrijheid. De eerste vergadering vond plaats op Donderdag 15 Februari 1951. De ge bruikelijke jaarstukken werden goedgekeurd, terwijl de aftredende bestuursleden de heren G. J. Milius, H. Zondervan Jr. en H. Bisschop, werden herkozen, zodat de samenstelling van het bestuur ongewijzigd bleef. Zitting hadden de heren: G. J. Milius, voorzitter; H. J. de Vries, secretaris; H. Zondervan Jr., penningmeester; J. J. Abeln, vice-voorzitter en H. Bisschop, commissaris. De heer G. J. Milius werd tevens herkozen als lid van de Afdelingsraad en van de Ledenraad. Door het Hoofdbestuur werd de heer G. J. Milius benoemd tot lid van de Commissie Nieuwe Zaken en ondergetekende tot lid van de Commissie Beroep

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 115