Nieuwe Zaken. Tevens werd ondergetekende herbenoemd tot lid van de Com missie van Geschillen. Voorts werd in deze vergadering behandeld het concept-Algemeen Bedrijfs- reglement, dat nogal enige beroering in de Bond had veroorzaakt. Aangezien hierover evenwel nog niet veel met zekerheid kon worden vastgesteld, werd besloten het verdere verloop af te wachten. Dat dit juist was gezien bleek in de volgende ledenvergadering der Afdeling, die op Vrijdag 6 April werd gehou den, waar medegedeeld werd, dat de Ledenraad het voorstel tot verlenging van het Overgangsbesluit had verworpen met alle daaraan verbonden conse- guenties. In de desbetreffende vergadering van de Ledenraad was gebleken, dat niet alle leden hun stem overeenkomstig de opvatting van de ledenvergade ring hunner Afdeling hadden uitgebracht zonder dat zij voor deze afwijking aan hun Afdeling een bevredigende motivering konden geven, zodat de Ledenraad in dit opzicht niet meer als een vertegenwoordiging van de leden kon worden beschouwd. In deze ledenvergadering werden tevens de entreeprijzen besproken. Op 20 April werd een spoed-ledenvergadering van de Afdeling gehouden ter bespreking van de agenda van de Jaarvergadering van de Bond, alsmede van een voorstel van de Afdeling „Het Westen" om de leden van de Ledenraad voor één vergadering te benoemen, met welk voorstel de Afdeling zich kon verenigen. Het gevolg van dit voorstel van de Afdeling „Het Westen", dat op de al gemene ledenvergadering van de Bond werd aangenomen, is, dat voor elke Ledenraadsvergadering een Afdelingsvergadering moet worden gehouden ter behandeling van de agenda van de Ledenraadsvergadering en ter benoeming van een afgevaardigde. De volgende ledenvergaderingen van de Afdeling waren in hoofdzaak hieraan gewijd en wel die gehouden op 9 Augustus en 13 Decem ber 1951. In de laatste vergadering werd als belangrijkste punt behandeld het voorstel van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders tot wijziging van het Bedrijfs- reglement ter zake ener Aanvulling van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films; de Bedrijfsafdeling stelde namelijk voor de invoering van een garantie van f40,— per week. Ondanks dat onze vertegenwoordiger werd opgedragen tegen deze wijziging te stemmen kon deze niet verhinderen dat dit voorstel, zij het enigszins gewijzigd, toch werd aangenomen, zodat dit een nieuwe verzwaring van de lasten betekent voor de kleine exploitanten. De belangstelling van de filmverhuurders voor „Het Noorden" bleek inmid dels weer uit het grote aantal trade-shows, dat te Groningen werd gegeven, waar vele leden acte de présence gaven en een regelmatig contact onderhielden met de vertegenwoordigers der filmverhuurkantoren, zodat Groningen zijn ka rakter van filmbeurs bleef behouden. De bijeenkomsten behielden hun prettige sfeer en ik moae dit verslag besluiten met de wens dat de goede geest in onze Afdeling behouden moge blijven, opdat wij het komende jaar ons vijftentwintig-jarig bestaan op waardige wijze zullen kunnen herdenken, zij het dan waarschijnlijk niet met een filmfestival. Groningen, 14 Februari 1952, H I DE VRIES Secretaris, 114

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 116