124 belangrijk lager. In het volgend verslagjaar zal door het bestuur op deze vraag een beslissing moeten worden genomen. Ten slotte zij nog vermeld dat het corps examinatoren en gecommitteerden dit jaar bestond uit 22 personen, waaronder leerkrachten van de Electro-Techni- sche school, brandweerdeskundigen, technici en deskundigen uit het bioscoop bedrijf, wier namen wij hieronder laten volgen: H. van der Heyden. J. B. Berman. J. D. Geerling. J. C. Tenge. W. J. M. Jansen. J. Schipper. A. Miermans. Jhr. F. L. Bicker. F. van der Heyden. R. de Vries. F. Maartens. H. M. A. van Schendel. J. H. van Peursem. P. C. van Bork. O. P. Besseling. J. Nossent. G. H. Groenewegen. M. Wolthoff. J. Mulder. E. F. Henny. E. F. W. Trijssenaar. L. Claassen. Wij stellen er prijs op in dit verslag de gezamenlijke medewerkers aan het examen alsook aan de practijkexamens, waarover elders in dit verslag nadere bijzonderheden voorkomen, nogmaals onze erkentelijkheid te betuigen voor de aangename en deskundige wijze waarop zij hun taak hebben vervuld. Tezamen met het op 28 en 29 December 1950 gehouden herexamen waaraan 18 candida- ten deelnamen, van wie 16 er in slaagden het diploma te verwerven, konden in dit verslagjaar 35 diploma's worden uitgereikt, waarvan 13 diploma's A en 22 diploma's B. Op het practijkexamen. dat in Mei 1951. in de plaatsen Amsterdam, Breda, Nijmegen, Roermond en Meppel werd afgenomen, respectievelijk op het Bonds bureau en in de bioscopen Casino, De Vereniging, Royal en Luxor. waartoe de directies van deze bioscopen, hun volle medewerking verleenden, verschenen 96 candidaten. Hiervan slaagden er 61, werden er 19 afgewezen en verkregen 16 examinandi een verlenging van hun dispensatie ten einde in Augustus nogmaals examen te kunnen doen. Voorts werd aan twee operateurs, die in December met goed gevolg aan een zogenaamde practijktest hadden deelgenomen, welke test in feite op hetzelfde neerkomt als het practijkexamen. het certificaat uitgereikt zonder dat zij opnieuw behoefden te worden geëxamineerd. Op 28 en 29 Augustus werd het tweede practijkexamen afgenomen en wel op het Bondsbureau te Amsterdam. Aldaar verschenen 22 candidaten waarvan er 13 slaagden en 9 werden afgewezen. Ook bij dit examen, dat toch zeer een voudig mag worden genoemd, moest in vele gevallen weer een ernstig tekort aan interesse en kennis worden geconstateerd. Het was ontstellend te moeten ervaren dat verschillende van de candidaten die werden afgewezen niet het minste begrip hadden van het ontstaan en de bestrijding van filmbeschadigingen, hoewel zij toch in sommige gevallen reeds jaren in de practijk werkzaam waren. Ook op andere elementaire vragen, de cabinepractijk en/of de brandveiligheid betreffende, moesten zowel op het examen in Mei als in Augustus diverse can didaten het antwoord schuldig blijven. Het bestuur zag zich dan ook genoodzaakt de werkgevers van deze „krach ten" schriftelijk in overweging te geven hen zo spoedig mogelijk door gediplo meerde operateurs te vervangen, aangezien het niet verantwoord kan worden geacht het kostbare filmmateriaal langer aan hun zorgen toe te vertrouwen. Wij stellen er prijs op op deze plaats nogmaals onze dank te betuigen aan de directies van alle bovengenoemde bioscopen die hun cabines voor het afnemen van het practijkexamen ter beschikking stelden.

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 126