125 Ondanks alle hierboven opgesomde examens en ondanks het feit, dat honder den circulaires werden verstuurd aan werkgevers en werknemers, ten einde hen te wijzen op hetgeen ten aanzien van de bevoegdheden van operateurs in de Loonregeling voor het bioscoopbedrijf is bepaald, moest steeds opnieuw worden vastgesteld, dat sommige werkgevers zich nog steeds niet aan deze bepalingen storen en blijkbaar niet het minste belang stellen in een deugdelijke vakopleiding, hoewel in het bijzonder de examens die in dit verslagjaar plaats vonden de noodzaak daarvan overduidelijk hebben aangetoond. Zij houden onbevoegde operateurs in dienst en belemmeren daardoor de promotie van hen die zich de nodige moeite hebben getroost om het operateursdiploma te behalen. Bovendien stellen zij zich echter aan gerechtelijke vervolging bloot omdat de naleving van de Loonregeling voortdurend wordt gecontroleerd door de Loon- contröledienst van het Ministerie van Sociale Zaken. Er zal moeten worden bezien op welke wijze hierin verbetering kan worden gebracht nu de op verschillende wijze bij herhaling gegeven voorlichting nog lang niet overal het gewenste effect schijnt te hebben gesorteerd. Het nogal eens gehoorde bezwaar dat in de kleine plaatsen practisch niemand gevonden kan worden die zich voor het operateursvak als nevenberoep interes seert komt ons overdreven voor. Ten slotte zij nog vermeld dat in de loop van dit verslagjaar de besprekingen werden voortgezet met een aantal vertegenwoordigers van bedrijven die even eens schriftelijke vakopleidingscursussen organiseren. Zoals reeds in het vorige Jaarverslag is aangegeven waren deze besprekingen in Augustus 1950 begonnen met het doel te trachten de bestaande vooropleidingscursussen te coördineren. Bij de voortzetting van de besprekingen kwamen echter diverse moeilijkheden aan het licht die bij nadere bestudering onoverkomelijk bleken te zijn, waardoor van de gewenste coördinatie, althans in de loop van dit jaar, nog niets terecht is gekomen. Wellicht zullen de besprekingen in de toekomst worden hervat. Resumerende kunnen wij vaststellen dat in het achter ons liggende jaar de vakopleiding weer een stukje verder in de goede richting is gebracht. Wij ver trouwen er in het volgende verslagjaar in te zullen slagen het wanbegrip voor de taak' en het doel onzer Stichting, dat bij sommige werkgevers nog steeds bestaat, weg te nemen, hetgeen de vakopleiding als geheel ongetwijfeld ten goede zal komen. Het ideaal om in iedere bioscoop over voldoende gediplo meerd cabinepersoneel te kunnen beschikken zal dan ongetwijfeld sneller zijn bereikt. Amsterdam, 27 September 1951. H. W. HAGENBERG, Secretaris.

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 127