17 In sommige gevallen zal een gemengde commissie kunnen beslissen. De toestemming tot uitzending van deze films blijft beperkt tot de uitzending als zodanig en wel tot uitzendingen bestemd voor de ontvangst in huiselijke kring. Met inachtneming van bestaande ver plichtingen kan het filmbedrijf opdrachten uitvoeren voor de leve ring van actualiteitenfilms aan de televisie. Harerzijds zal de Nederlandse Televisie Stichting zich bereid moeten verklaren het gebruik van films tot twintig minuten per zenduur te beperken en daarvan ten hoogste zeven minuten te be steden voor uitzending van actualiteiten/f/ms. Het doel, dat met een eventueel te sluiten overeenkomst wordt beoogd, is te geraken tot een harmonische ordening van de weder zijdse belangen. Beide partijen zullen de gelegenheid hebben tijdens de experimentele televisieperiode die ervaringen op te doen, welke richtinggevend zullen zijn voor het in de toekomst te dien opzichte te voeren beleid. Hoewel het Nederlandse filmwezen de omroep in dezen ten slotte zeer ver tegemoet is getreden, was aan het einde des jaars nog geen overeenstemming bereikt. Bij besluit van het Hoofdbestuur is het Bedrijfsreglement op de Televisie met ingang van 15 October 1951 van toepassing gewor den. Dit door de Ledenraad op 13 December 1949 vastgestelde reglement beoogt zekerheid te verschaffen, dat zonder toestemming van de Bond geen films van de leden voor televisie-uitzendingen worden gebruikt. De verdere uitwerking dezer reglementering is aan het Hoofdbestuur toevertrouwd, welk College op grond van deze bevoegdheid en in afwachting van een met de omroep ter zake te sluiten overeenkomst voorlopig heeft toegestaan, dat door de leden-filmfabrikanten, die hiervoor in aanmerking komen, losse actualiteiten worden vervaardigd voor en geleverd aan de televisie.

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 16