Met waardering maken wij er gewag van, dat onder de vele autoriteiten, die deze prachtig geslaagde voorstelling bijwoonden, zich eveneens bevond Zijne Excellentie de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Prof. Dr. F. J. Th. Rutten. Een tweede speciale voorstelling vond plaats op Donderdag 5 Juli. eveneens in het City Theater te Amsterdam, met de Ameri kaanse film „The next voice you hear welke film door de N.V. Metro Goldwyn Mayer Filmmaatschappij ter beschikking was ge steld. De opbrengst van deze voorstelling kwam ten goede aan de Propagandacommissie voor het Monument Kamp Amersfoort. In het bijprogramma werd vertoond de eveneens door genoemde maat schappij ter beschikking gestelde documentaire „Old Amsterdam". De Amsterdamse Filmliga gaf in samenwerking met de Film- commissie op Donderdag 21 Juni in Kriterion te Amsterdam een bijzondere voorstelling met een geheel Frans programma onder de titel „Les Vagabonds Imaginaires", bestaande uit drie afzonderlijke films, gebaseerd op de levensgeschiedenissen van Arthur Rimbaud, Alphonse Daudet en Tristan Corbière. Rond 4.000 bezoekers woonden deze drie manifestaties bij. De vertoonde films vonden een gunstig onthaal bij de pers. De balans van deze voorstellingen sloot, ondanks dat bij de voor bereiding de grootste soberheid was betracht, met een nadelig saldo van rond f 2.000,hetwelk was gedekt door een vanwege het Hoofdbestuur beschikbaar gestelde subsidie. Een woord van dank dient hier te worden gebracht aan de film verhuurders en producenten die hun films voor deze manifestaties afstonden en inzonderheid aan het lid-exploitant dat zijn zaal en zijn personeel geheel belangeloos en ten koste vari persoonlijke of fers ter beschikking stelde. Hoewel deze voorstellingen uit hoofde van haar betekenis niet in de eerste plaats een liefdadig karakter behoeven te hebben, wilde men nochtans liever enige instellingen van algemeen nut doen pro fiteren (hetgeen mogelijk was omdat voorstellingen waarvan de opbrengst voor liefdadigheid bestemd is, belastingvrij zijn) dan de plaatselijke fiscus, die in het andere geval 35 van de omzet verlangd zou hebben, terwijl de overige manifestaties van het zwaar gesubsidieerde Holland Festival met 20 of minder belast waren. HET NEDERLANDS FILMINSTITUUT De Nederlandsche Bioscoop-Bond was tijdens het verslagjaar in de Raad van Beheer van de Stichting „Nederlands Filminstituut" vertegenwoordigd door de heren Joh. Miedema, Secretaris van het Hoofdbestuur, L. Groen, lid van het Hoofdbestuur en van het Be stuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, J. Nijland Jr„ Se- 30

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 29