SOCIALE AANGELEGENHEDEN 33 r N de Sociale Commissie voor het bioscoopbedrijf, die in 1950 door het Dagelijks Bestuur werd geïnstalleerd, hebben zich in 1951 een aantal mutaties voorgedaan. Van werkgeverszijde zag de heer R. Uges Jr. zich wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt zijn functie neer te leggen en hij werd medio 1951 opgevolgd door de heer W. F. Dubbeldeman. Aan de kant van de werknemers trad de heer E. F. Henny als vertegenwoordiger van de R.K. Bond St. An- tonius af met het oog op zijn in dienst treding als technisch inspec teur bij de Nederlandsche Bioscoop-Bond. In zijn plaats werd door de R.K. bond benoemd de heer J. F. van Bijsterveld. Ten slotte moest de heer H. J. Zwart als vertegenwoordiger van de Perso neelsbond Film- en Theaterbedrijven wegens tijdsgebrek zijn functie ter beschikking stellen. Genoemde bond kondigde aan dat in zijn plaats zou worden benoemd de heer C. Z. de Vries. Maar deze af gevaardigde is nimmer in functie geweest, omdat hij korte tijd latei- overging naar een andere organisatie. De P.F.T. deelde ten slotte in Juli mede, dat was besloten de heer H. Zwart opnieuw als zijn afgevaardigde te benoemen. Met inbegrip van deze mutaties zag de Commissie er in 1951 als volgt uit: W. K. G. van Royen, Voorzitter i J. J. Abeln I vertegenwoordigers van de W. F. Dubbeldeman werkgevers J. H. J. Teunissen Jr. I aangewezen door de J. F. van Bijsterveld RX Bond u Ti o ij f oona vertegenwoor- H. Th. Seisveld j St Antonius dig£rs yan de C. Proper aangewezen door de H. J. Zwart P.F.T. werknemers Als Secretaris van de Commissie trad op de heer H. W. Hagen- berg. Op 22 Maart 1951 heeft het College van Rijksbemiddelaars an dermaal een beschikking uitgevaardigd waarbij de verplichting werd opgelegd om met ingang van de eerste volle loonweek waarin 19 Maart 1951 valt een loonsverhoging van 5 uit te keren aan werk nemers wier loon is geregeld in een bindende loonregeling of col lectieve arbeidsovereenkomst. Na bespreking van deze beschikking heeft de Sociale Commissie daarvan per circulaire d.d. 13 April 1951 aan de werkgevers en werknemers in het Nederlandse bioscoop bedrijf kennis gegeven met het advies de loonsverhoging, evenals zulks in September 1950 was geschied, niet uit te keren aan onge huwde werknemers beneden 23 jaar, omdat de lonen voor deze cate-

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 33