BONDSARBITRAGE T N dit verslagjaar werden door het Hoofdbestuur tot leden van de Commissie van Geschillen herbenoemd de heren C. van Willi gen, Voorzitter, J. Weening, plaatsvervangend Voorzitter, alsmede de heren J. van der Horst, L. L. Lioni, H. J. de Vries en E. J. Ver- schueren. Als nieuwe leden werden benoemd de heren L. W. R. Meyer en A. F. Wolff. Door loting werden de kamers als volgt samengesteld: Eerste Kamer: H. de Vries, Groningen. L. W. R Meyer, Amsterdam. Tweede Kamer: A. F. Wolff, Utrecht. E. J. Verschueren, Haarlem. Derde Kamer: J. van der Horst, Amsterdam. L. L. Lioni, Amsterdam. Als Secretaris trad wederom op de heer H. W. Hagenberg. In het verslagjaar werden 14 zittingen gehouden die alle onder het presidium stonden van de heer C. van V/illigen. In totaal werden in 1951 negenenveertig geschillen aanhangig gemaakt, waarbij nog komen drie geschillen die reeds in 1950 waren binnengekomen, maar eerst in 1951 zijn behandeld. Aan de andere kant zijn twee geschillen die in 1951 aanhangig zijn gemaakt, niet meer in dat jaar behandeld. Voor de openbare behandeling werden 29 geschil len ingetrokken, waarvan 8 voordat de partijen waren opgeroepen om voor de Commissie te verschijnen. In 5 gevallen werd ten over staan van de Commissie een minnelijke schikking getroffen en in één geval kwam zulk een schikking op instigatie van de Commissie na de zitting tot stand. Van bovengenoemde 49 geschillen werden er aanhangig gemaakt: 26 door leden-filmverhuurders contra leden-exploitanten; 4 door leden-exploitanten contra leden-filmverhuurders; 1 door een lid-filmverhuurder contra een lid-filmverhuurder; 4 door leden-exploitanten contra leden-exploitanten; 2 door leden-filmfabrikanten contra leden-filmfabrikanten; 4 door leden-filmfabrikanten contra leden-filmverhuurders; 1 door een lid-exploitant contra een lid-filmfabrikant; 1 door een lid-filmverhuurder contra een donateur; 1 door een lid-exploitant contra een donateur; 4 door donateurs contra leden-exploitanten; 1 door een donateur contra een lid-filmverhuurder. In dit verslagjaar werden niet minder dan 29 betalingsgeschillen aanhangig gemaakt. Zoals gewoonlijk werd het merendeel van deze 37

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 37