Samenstelling commissies 46 Gedurende het jaar 1951 gaven de nieuwe zakencommissies dus toestemming voor 5 nieuwe permanente bioscopen-A, waarvan één betrof een verplaatsing, één de uitbreiding van een B-zaak tot A- bioscoop en één een spoorbio, waarvan de exploitatie na een korte periode werd gestaakt wegens gebrek aan belangstelling. Verder kon een smalfilmfabriek haar werkzaamheden door de opheffing van een haar vroeger opgelegde beperking gedeeltelijk uitbreiden tot het 35 mm filmformaat. Een toestemming door de Commissie Beroep Nieuwe Zaken in 1950 verleend voor een permanente bioscoop—A te Amsterdam ver viel wegens overschrijding van de twee maal verlengde termijn, waarbinnen de exploitatie der bioscoop moest zijn aangevangen. De commissies waren in 1951 als volgt samengesteld: Commissie Nieuwe Zaken: Mr. G. M. Greup, voorzitter; Mr, J. Reinders, plaatsvervangend voorzitter; A. Cahn, L. Groen en G. J. Milius, leden; E. Alter en J. van Bencum, plaatsvervangende leden; als secretaris fungeerde de heer A. H. Pieterse. Commissie Beroep Nieuwe Zaken: Mr. J. Milius, voorzitter; Mr. B. Bouman, plaatsvervangend voorzitter; D. J. van Leen, L. L. Lioni, J. E. F. de Nijs, J. L. Paerl, C. S. Roem, B. W. G. van Royen, H. J. de Vries en C. M. Westland, leden; G. M. Th. Gielisse, L. W. R. Meyer, M. J. W. Peters en B. J. Schimmel, plaatsvervangende leden; de heer H. W. Hagenberg trad op als secretaris der beroepcom missie. In dit overzicht zij gememoreerd het onverwacht overlijden van het lid-filmverhuurder der Commissie Nieuwe Zaken, de heer A. Cahn uit Rotterdam, directeur van de NV. Monopole Film en de NV. D.L.S. Film Holland. De heer Cahn was een zeer gewaardeerd en geacht lid wiens kennis van zaken en heldere kijk op de verhoudingen in het bedrijf slechts node gemist worden. Zijn heengaan was een verlies. In de vacature, ontstaan door het overlijden van genoemde heer, werd voorzien door de benoeming van de heer E. S. Alter, die

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 46