TECHNISCHE COMMISSIE F) E samenstelling van de Technische Commissie bleef in dit ver slagjaar ongewijzigd en zag er als volgt uit: D. J. van Leen, Voorzitter S. Barnstijn O. P. Besseling G. H. Groenewegen L. B. Kagenaar E. F. W. Trijssenaar H. W. Hagenberg, Secretaris. Er werden slechts vier vergaderingen gehouden, hetgeen echter niet wegneemt dat talrijke problemen aan de orde zijn geweest. Een van de belangrijkste onderwerpen waarmede de Technische Com missie zich in 1951 heeft beziggehouden was de bespreking en de ontwikkeling van een nieuw uniform verzendsysteem voor films. De huidige verpakkingsmethode kost jaarlijks massa's papier en touw. In de eerste plaats worden deze materialen steeds duurder en in de tweede plaats hebben de filmdozen bij deze vaak ondeug delijke wijze van verpakking veel te lijden, waardoor tevens een verhoogd risico ontstaat voor beschadiging van de films. De Tech nische Commissie heeft derhalve gezocht naar een verpakkings middel dat sterk en niet te zwaar is en dat zonder gebruikmaking van papier of touw permanent toegepast zou kunnen worden. Dit zou mogelijk zijn door het gebruik van lichte filmkisten of zoge naamde containers, bestaande uit licht hout, fiber, metaal of iets dergelijks. Er werden bepaalde normen aangelegd, onder andere ten aan zien van de maten en de hoeveelheid films die de filmkisten of containers zouden moeten bevatten. Bovendien werd bepaald dat de bijbehorende filmdozen moesten worden voorzien van een in gebouwde vaste kern van 50 mm doorsnede, waarmede het euvel van het gebruik van te kleine kernen, hetgeen leidt tot een; abnor maal hoge slijtage van het filmmateriaal, automatisch zou worden opgeheven. Deze zeer practische nieuwigheid was een idee van het lid van de Commissie de heer G. H. Groenewegen, die op zijn vinding in middels octrooi heeft aangevraagd. De erkende handelaren als- med° een onderneming die zich beweegt op het gebied van con tainers e.d., zijn vervolgens uitgenodigd een monster te vervaardi gen en offerten in te dienen voor 1000 verzendkisten en 6000 bij behorende filmdozen. Aan het einde van het verslagjaar waren van drie erkende handelaren modellen en offerten ter beoordeling ontvangen. 51

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 52