HOOFDBESTUURSVERGADERINGEN Voorbereiding en wijziging Reglementen en Besluiten TIT de voorafgaande hoofdstukken van dit verslag is reeds ge bleken, dat gedurende het afgelopen jaar belangrijke vraag stukken aan de orde waren, zoals onder meer die verband houden de met auteursrecht, televisie, dreigende excessen in concurrentie verhoudingen, organisatie van het filmproductiewezen, vermakelijk- heidsbelasting, overheidsbemoeiing met het filmwezen enz., die de voortdurende aandacht van het Hoofdbestuur hebben geëist. De behandeling van deze en andere problemen, inzenderheid de voor bereiding van nieuwe regelingen en wijziging van bestaande regle menten, bracht met zich het houden van tal van besprekingen en vereiste ampele beraadslagingen, welke veel tijd en werkkracht van de leden van het Hoofdbestuur hebben gevergd. In de loop van 1951 vergaderde het Hoofdbestuur 32 maal (28 keer in 1950). Het Dagelijks Bestuur kwam 21 maal bijeen (23 verqaderinqen in 1950). b Bij de aanvang van het verslagjaar was de samenstelling van het Hoofdbestuur als volgt: M. P. M. Vermin, Voorzitter; S. Croeze, Vice-Voorzitter; Joh. Miedema, Secretaris; W. K. G. van Royen, Penningmeester; C. S. Roem, Gedelegeerde; H. S. Boekman, M. Desmet,' L. Groen en R. Uges Jr., leden. Aan de beurt van aftreden waren de heren M. Desmet, Joh. Miedema en C. S, Roem. Een tussentijdse vacature ontstond door dat de heer H. S. Boekman wegens drukke werkzaamheden zijn functie als lid van het Hoofdbestuur neerlegde. De beide eerstgenoemde heren werden in de op 23 April ge houden jaarlijkse algemene ledenvergadering bij enkele candidaac- stelling herkozen. Voor de twee overige vacatures waren vier can- didaten gesteld, doch daar de heren E. Alter en L. W. R. Meyer hun candidatuur introkken, konden de heren L. L. Lioni en C. S. Roem eveneens bij enkele candidaatstelling door de algemene leden vergadering worden gekozen. In zijn op 22 Mei gehouden verga dering heeft het Hoofdbestuur de leden van het Dagelijks Bestuur in hun functies herbenoemd, zodat in de hiervoor vermelde functie verdeling in het Hoofdbestuur geen wijziging kwam. Reeds in de algemene ledenvergadering, die op 24 April 1950 gehouden werd, had het Hoofdbestuur bij monde van zijn Voor zitter mededeling gedaan van zijn voornemen om maatregelen in 55

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 57