Het gebruik van vrijkaarten Filmverzekering 67 zalige gebeurtenis zou ondervinden onmiddellijk tot sluiting meest worden overgegaan. Nadat de Technische Commissie in zake de verbeterde inrichting aan het Hoofdbestuur rapport had uitgebracht, is in deze bioscopen het geven van voorstellingen hervat. Het is steeds gebruik geweest om reclame te maken door middel van glasbiljetten in winkels, café's en restaurants en aan de hou ders daarvan per biljet één of twee kaarten uic te reiken, waarop hun tegen gereduceerde prijs toegang tot de bioscoop wordt ge geven. Naar aanleiding van verschillende klachten van de zijde van de leden-filmverhuurders heeft het Hoofdbestuur een onderzoek doen instellen naar het gebruik van vrijkaarten en/of reductie biljetten. Daarbij is het Hoofdbestuur gebleken, dat sommige leden wekelijks een zo groot aantal personen, al dan niet houders van raambiljetten, tegen gereduceerde prijs of zelfs gratis toelaten, dat van excessen kan worden gesproken. Het Hoofdbestuur heeft daarom de leden in een rondschrijven verzocht het uitreiken van reductiebiljetten of vrijkaarten aan hou ders van glasbiljetten binnen redelijke grenzen te houden. Als norm dient hierbij te worden gesteld, dat het wekelijks aantal kaarten dat op deze wijze wordt verstrekt niet groter mag zijn dan twee procent van de normale wekelijkse bezettingscapaciteit. Voorts heeft het Hoofdbestuur de leden er op gewezen, dat re- ductiekaarten uitsluitend behoren te worden uitgereikt als vergoe ding voor bewezen diensten voor het ophangen van raambiljetten en dat vrijkaarten alleen behoren te worden verstrekt aan personen uit hoofde van hun bedrijf, beroep of functie en voor uitzonderlijke premières. Het Hoofdbestuur is hierbij uitgegaan van de gedachte, dat bij de uitgifte van vrijkaarten de grenzen der redelijkheid niet over schreden mogen worden. Het Hoofdbestuur was in het begin van het verslagjaar genood zaakt maatregelen te nemen tot limitering van de filmverzekering, omdat de premiekosten veel te sterk stegen. Het was in de eerste plaats onvermijdelijk om de verzekerde bedragen voor zwart/wit Bij het ter perse gaan van dit verslag hadden de raden der betrokken ge meenten besloten de vermakelijkheidsbelasting aanzienlijk te verlagen.

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 70