Lijst van Geen Bezwaar Bioscoopreclame het gebouw diverse reparatie- en onderhoudswerkzaamheden te laten verrichten, waartoe de eigenaar zonder een zeer aanzienlijke huurverhoging niet bereid was, van een zich voordoende gelegenheid tot koop gebruik te maken. Aangenomen kan worden, dat de Bond thans voor afzienbare tijd over voldoende kantoorruimte beschikt, zij het dat vermoedelijk bin nenkort enige voorzieningen nodig zullen blijken om de in het ge bouw aanwezige archief- en bergruimten te vergroten, Het aantal aanvragen tot plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar is dit jaar gedaald tot 245 tegen 468 in 1950. Hoofdzakelijk is deze vermindering toe te schrijven aan het feit, dat de filmverhuurders er thans van doordrongen zijn, dat levering van films aan niet-leden voor niet-commerciële vertoningen uitsluitend kan geschieden door bemiddeling van het Nederlands Filminstituut. Ook dit jaar waren er weer verschillende aanvragen (28 stuks), die betrekking hadden op verenigingen, die eigen films in speciale voorstellingen in de bioscopen wilden vertonen. Daarvoor is immers ingevolge artikel 4 van het desbetreffende Bedrij f sreglement plaat sing op de Lijst van Geen Bezwaar vereist. Tweemaal moesten aanvragen worden geweigerd, omdat geble ken was, dat de verenigingen een buitenlandse film wilden verto nen, waarvoor geen invoervergunning was verleend, zodat verto ning er van een inbreuk op de deviezenvoorschriften zou betekenen. Verder waren de aanvragen hoofdzakelijk afkomstig van film verhuurders, aan wie dispensatie is verleend van het verbod vermeld in artikel 2 van het Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar om zonder bemiddeling van het Nederlands Filminstituut Films te leveren ten behoeve van niet-commerciële vertoningen. Bovendien werd 20 maal een der omroepverenigingen op de Lijst van Geen Bezwaar geplaatst met het oog op de levering van films voor televisie-uitzendingen. Opnieuw drong de Bond van Adverteerders, de organisatie van de grote ondernemingen, die veel reclame maken, in het afgelopen jaar aan op de verstrekking van bezoekcijfers per bioscoop. Het Be stuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame exploitanten wendde zich dientengevolge wederom tot het Hoofd bestuur met het verzoek om de bedoelde cijfers vertrouwelijk ter be schikking te stellen. Dit wees het Hoofdbestuur af, aangezien het zich niet bevoegd achtte de voor interne administratieve doeleinden 69

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 73