Statistiek van het Bioscoopwezen Contact met de Afdelingen Nationale Herdenkingsavond gedeponeerd, Enkele kleine kwesties, tussen verhuurders ontstaan als gevolg van het gebruik van reeds beschermde titels, werden namens het Hoofdbestuur tot tevredenheid van de betrokkenen ge regeld. Tijdens het verslagjaar is onder de titel „Statistiek van het film wezen 1950" de eerste statistiek gepubliceerd van het Nederlandse filmwezen, welke na de oorlog is verschenen. De uitgave is voorbe reid door de Afdeling Culturele Statistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek in samenwerking met het Bureau van de Neder- landsche Bioscoop-Bond. Men vindt in deze statistiek uitvoerige gegevens betreffende het bedrijf als bijvoorbeeld frequentie der voorstellingen, toegangsbe wijzen, zitplaatsen, personeel, filmkeuring enz. In staten en grafie ken worden overzichten gegeven onder meer van de verbreiding van de bioscopen over ons land, het aantal bioscopen in gemeenten met meer dan 100.000 inwoners, van het aantal zitplaatsen per jaar en per inwoner, van het aantal door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring gekeurde films enz. Aan alle leden is een exemplaar van deze uitgave kosteloos toe gezonden. Zoals reeds elders in dit verslag vermeld heeft het Hoofdbestuur gedurende het verslagjaar een nauw contact met de Afdelingen onderhouden, vooral in verband met de voorbereiding en wijziging van reglementen en besluiten. Zowel met de Afdelingsraad als met het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders werden be sprekingen gevoerd in zake principiële vraagstukken alvorens de desbetreffende voorstellen aan de Ledenraad'of aan de Algemene Ledenvergadering voor te leggen. In zake de vestiging van nieuwe zaken, overdracht van reeds bestaande zaken, bijschrijvingen in het bedrijfsregister enz. is de Afdelingen om advies gevraagd. De heer W. K. G. van Royen heeft het Hoofdbestuur als zijn gedelegeerde vertegenwoordigd in de Afdelingsraad. Op tal van vergaderingen der Afdelingen was het Hoofdbestuur vertegenwoordigd. De Bondsdirecteur was herhaalde malen op deze vergaderingen aanwezig ten einde de Afdelingsbesturen van voor lichting te dienen. Tijdens de plechtigheden welke op de avond van Vrijdag 4 Mei alom in den lande plaats vonden ter herdenking van de militairen 73

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 77