Diploma's Stichting „Bio-Vacantieoord" 74 van de Nederlandse Strijdkrachten, de zeelieden, de verzetsstrijders en de geallieerde militairen en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van een tegen hen ge richte vijandelijke actie zijn omgekomen, was het Nederlandse film en bioscoopbedrijf ten teken van rouw gesloten. In overleg met de Afdelingen zijn er in onderscheidene gemeen ten na sluiting van de plechtigheden voorstellingen met films van een speciaal karakter gegeven. Uitgeschreven werden 649 Bondsdiploma's (vorig jaar 651); 213 vertegenwoordigerskaarten (205); 47 bewijzen van donateurschap (40); 1145 bioscoopdiploma's oorlogsinvaliden (960). Zoals steeds hebben de directies van de bioscopen en haar per soneel met ijver en toewijding medegewerkt aan de inzamelingen welke gedurende de Paasweek en de Kersttijd van het verslagjaar in de zaken van de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond werden gehouden ten bate van de Stichting Bio-Vacantieoord Dank zij deze medewerking waren de resultaten alleszins bevredi gend. Uit de vergelijkende cijfers, welke over deze collectes in het Of ficieel Orgaan werden gepubliceerd, blijkt, dat de opbrengst van de Paascollecte weliswaar bijna f 10.000,minder was dan die van 1950, maar dat daarentegen het bedrag van de Kerstcollecte ruim f 13.000,hoger lag, waardoor deze terugloop werd gecompenseerd. Indien men in aanmerking neemt, dat de opbrengst van de Kerst collecte 1949 een daling van ongeveer f40.000,aanwees ten op zichte van die van 1948 en van bijna f 140.000,vergeleken met die van 1947, en dat eerst in 1950 weer een kleine stijging van rond f 6.000,viel op te merken, dan mag men voorlopig concluderen, dat de grote daling in de ontvangsten eindelijk definitief tot staan schijnt te zijn gekomen en zich heeft omgezet in een weliswaar be scheiden maar geleidelijke stijging. Volgens traditie heeft het Hoofdbestuur in het verslagjaar een bijdrage van f 1.125,aan de Stichting geschonken. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord bleef ongewij zigd samengesteld uit de heren: Joh. Miedema, voorzitter; R. Uges Jr., secretaris; J. S. Croeze, penningmeester; J. G. J. Bosman, F. H. Janssen, S. Kinsbergen,

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 78