Het Nederlandsche Roode Kruis Fonds voor bijzondere noden A. P. du Mée, W. G. Veldhuizen, M. P. M. Vermin. J. Visser en C. van Willigen Jr., leden. De Bondsleden hebben ook in 1951 op spontane wijze gevolg gegeven aan de oproep van het Hoofdbestuur om het Nederlandsche Roode Kruis gedurende de week van 12 tot en met 18 October gast vrijheid te verlenen in hun theaters, door een propagandafilm van deze instelling te vertonen en een collecte toe te staan welke rond f 64.000,heeft opgebracht. Gaarne heeft het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf op deze wijze zijn steun gegeven aan het Rode Kruis, dat ook in vredestijd zijn veelomvattende taak blijft ver vullen. In een schrijven aan het Hoofdbestuur heeft het Nederlandsche Roode Kruis zijn erkentelijkheid en waardering betuigd voor de hulp en steun, welke het steeds van alle theaterdirecties bij deze jaarlijkse collecte ondervindt en welke het daarom van zo grote betekenis acht, omdat deze medewerking zowel de ideële als de materiële zijde van het Rode Kruiswerk ten goede komt. Ook aan de grote nationale inzameling welke in November van het verslagjaar door het Nederlandsche Roode Kruis is georgani seerd tot leniging van de nood welke was ontstaan ten gevolge van de overstromingen in de Po-vlakte in Noord-Italië heeft het Ne derlandse filmbedrijf, daartoe aangespoord door het Hoofdbestuur, zijn medewerking verleend. Hoewel het Hoofdbestuur er zich zeer wel van bewust is, dat een beperking van liefdadigheidsacties in de zaken der bedrijfs- leden zowel in het belang van het bioscoopbezoekend publiek als van het bedrijf en van de charitatieve doeleinden welke worden nagestreefd gewenst is, is dit College van oordeel, dat. indien een beroep op het Nederlandse volk wordt gedaan tot hulpverlening in plotselinge rampen als die in Noord-Italië, het film- en bioscoop bedrijf niet achter kan blijven. Op het Hoofdbestuur werd eveneens een beroep gedaan om zijn steun te verlenen aan een op initiatief van de heer L. Groen door een aantal bedrijfsgenoten opgericht fonds vo*r bijzondere noden, net Louis-Groen-Fonds genaamd. De bedoeling van dit fonds is om financiële hulp te verlenen aan personen die werkzaam zijn of zijn geweest in het Nederlandse filmverhuurbedrijf en die door bijzondere omstandigheden nood lijdend zijn. 75

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 79