Vertegenwoordigingen Onderscheidingen Het Fonds wordt gevormd door wekelijkse of maandelijkse con tributies van personen, werkzaam in het filmverhuurbedrijf, door donaties en beschikkingen ten gunste van de Stichting. Een groot deel van het personeel der filmverhuurkantoren alsmede van de directies dezer kantoren is reeds begonnen met de betaling van con tributies. Het Hoofdbestuur heeft van zijn belangstelling voor dit initiatief blijk gegeven door uit daarvoor beschikbare, middelen een bedrag te putten. Het Bestuur van de Stichting wordt gevormd door de volgende heren: L. Groen, voorzitter; M. Desmet, H. W. Hagenberg, H. Kroo- nenberg. P. Ooms Jr. en M. P. M. Vermin, leden. Gedurende het verslagjaar werd het Hoofdbestuur, evenals de voorafgaande jaren, in de Commissie van Bijstand van de Geluids- stichting vertegenwoordigd door de heer C. S. Roem en in de Com missie 44 (Fotografie en Cinematografie) van het Centraal Nor- malisatiebureau door de heer O. P. Besseling. Behalve in de reeds elders in dit verslag vermelde lichamen werd het Hoofdbestuur door de heer R. Uges Jr. vertegenwoordigd in de Huishoudelijke Commissie van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, door de heer M. A. V. Vermin in het Zuidelijk Na- keuringscomité, door de Bondsdirecteur in de Sectie Film van de Voorlopige Raad' voor de Kunst, door de heren J. S. Croeze, Joh. Miedema en W. K. G. van Royen in de Raad van Beheer van de Stichting „Nederlandse Filmstudio", door de heren J. G. J. Bosman, Joh. Miedema en J. Nijland Jr. in de Raad van Beheer van de Stichting Filminstituut, door de heer R. Uges Jr. in de Rijkstelevi- siecommissie, door laatstgenoemde en de heer F, L. D. Strengholt in de Televisieraad, door de heer J. G. J. Bosman in de Stichting Instituut Film en Jeugd, door de heer B. W. G. van Royen in het Bestuur van ,,De Nieuwe Algemene Bedrijfsvereniging" en door de heer A. J. A. Huyser in de Sub-commissie van Advies voor Musici en Artisten van het Ministerie van Sociale Zaken. Einde 1951 heeft het Hoofdbestuur de heer C. S. Roem benoemd tot lid van de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Film instituut. Tijdens het verslagjaar werden ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana die Beschermvrouwe van het Roode Kruis is, 76

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 80