79 Een belangrijke gebeurtenis voor het filmwezen was het vaststel len van een „handvest voor de filmproductie" door deze algemene vergadering, welke daarmede voor de eerste maal in de geschiede nis van de film de persoonlijkheid en de verantwoordelijkheid van de producent ten opzichte van het cinematografische werk uit sprak. Dit handvest is gebaseerd op het steeds door het Nederlandse filmbedrijf verdedigde principe, dat de film een ondeelbare eenheid op zichzelf is, die met geen ander werk van letterkunde, weten schap of kunst vergeleken kan worden. Andere belangrijke problemen welke ter vergadering werden aangesneden waren: het auteursrecht in het kader van de Univer sele Conventie die eventueel de Conventies van Bern en Washing ton zal aanvullen, de televisie, de onontvlambare film en de jeugd film. Tijdens deze internationale bijeenkomst werden de contacten met de buitenlandse organisaties vernieuwd, van welke gelegenheid door haar vertegenwoordigers een dankbaar gebruik werd gemaakt om hun ervaringen uit te wisselen. Gedurende het verslagjaar heeft het Hoofdbestuur een aange naam contact onderhouden met de Motion Picture Association of America. Met de heer John G. McCarthy, die vice-president is van genoemde organisatie en tevens directeur van haar Afdeling In ternationale Zaken, heeft het Hoofdbestuur uitvoerige besprekin gen gehouden over vraagstukken van auteursrechtelijke en orga nisatorische aard, die in een sfeer van wederzijds begrijpen ver liepen. Besloten werd dit contact ook in de toekomst te bestendi gen, ter uitwisseling van wederzijdse ervaringen. Als eerste resul taat hiervan vond nog tijdens het verslagjaar een bespreking plaats met de heer A. Ronald Thornton, een deskundige op het gebied van „public; relations", die op verzoek van de Motion Picture As sociation aan het Hoofdbestuur een uiteenzetting gaf van de erva ringen v/elke het Britse filmbedrijf heeft opgedaan met een alge mene propagandacampagne ter bevordering van het filmbezoek. Ook met de Franse en Belgische zusterorganisaties onderhield het Hoofdbestuur in het afgelopen jaar aangename betrekkingen.

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 84