LEDENVERGADERING TN het verslagjaar werd de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden op 29 April. Andere ledenvergaderingen hadden niet plaats. In de jaarvergadering zijn, nadat het Jaarverslag over 1950 was goedgekeurd, bij de behandeling van de rekening en verantwoor ding ampele discussies gevoerd o.a. over moeilijkheden bij de be taling der Buma-bijdragen. Daarna werd de rekening en verant woording goedgekeurd en de contributie voor het jaar 1951 over eenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur vastgesteld, even als de begroting voor 1951. Aan de beurt van aftreden waren als leden van het Hoofdbestuur de heren M. Desmet, Joh. Miedema en C. S. Roem. Een vierde vacature was ontstaan door het tussentijds aftreden van de heer H. S. Boekman. De, heren Desmet en Miedema werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Voor de twee overige vacatures waren candidaat gesteld de heren E. Alter, L. L. Lioni, L. W. R. Meyer en C. S. Roem. Van de heer Meijer was bericht ingekomen, dat hij zijn candidatuur introk, omdat de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders besloten had alleen de candidaturen van de heren Lioni en Roem te steunen. Nadat ook de heer Alter, mede omdat de heer C. van Willigen had verklaard, dat de Afdelingsraad de leden-exploitan ten adviseerde hun stem op de candidaten der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders uit te brengen, zijn candidatuur had ingetrokken, werden ook de heren Lioni en Roem bij enkele candidaatstelling tot lid van het Hoofdbestuur gekozen. Tot leden van de Filmbeurscommissie werden herbenoemd de heren A. J. Dresscher, Ch. Hart en J. Nijland Sr. Voorts werd besloten een der leden-filmverhuurders wegens verlies der vereisten vervallen te verklaren van het lidmaatschap. Ten slotte werd op voorstel van de Afdeling Het Westen be sloten in de artikelen 25 en 30 van het Algemeen Bondsreglement enige wijzigingen aan te brengen, waardoor de benoemingsduur van de leden van de Ledenraad beperkt wordt tot één vergadering of derzelver voortzetting. 80

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 85