speelfilms, al zal een algemene verlaging van de vermakelijkheidsbelasting daar voor eerst de noodzakelijke voorwaarden moeten scheppen De productie van korte Nederlandse films en journaals is op dezelfde voet als het vorig jaar voortgezet, waarbij met onvermeld mag blijven, dat eniqe Neder landse films ook in het buitenland veel waardering hebben ontmoet De voorstellen van het Hoofdbestuur tot wijziging van artikel 1 van het Al gemeen Bedrijfsreglement hetwelk speciaal betrekking heeft op filmlaboratoria en filmproducenten, heeft in de Bedrijfsafdeling geen bezwaren ontmoet en hetzelfde kon worden gerapporteerd omtrent het daarmede verband houdende voorstel van het Hoofdbestuur voor het reglement van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikan ten en Filmproducenten. Beide voorstellen zijn docr de Ledenraad goedgekeurd en inmiddels is tot oprichting van bedoelde afdeling overgegaan. Tot tweemaal toe heeft een lid-filmverhuurder zich tot het bestuur gewend met een klacht over het niet nakomen van aangegane verplichtingen door een buitenlandse leverancier. Na een grondig onderzoek is het bestuur in beide ge vallen tot de conclusie gekomen, dat de overgelegde stukken niet voldoende grondslag opleverden om van Bondswege de nodige maatregelen te nemen In het verslagjaar heeft het bestuur tweemaal aan het Hoofdbestuur advies ïtgebracht over de het Bedrijfsregister. --* ~vu-«"« ^tsmaoi onu uci i looiuoestuur aa SSL°Ve' e wijziging van de inschrijving van een lid-filmverhuurder i Met de leden-fabrikanten die ondertitels vervaardigen is van gedachten qe- wisseld over de prijsverschillen, die er in de titelkosten bestaan in Nederland en in het buitenland. Genoemde leden hebben daarbij te kennen gegeven, dat in vergelijking met het buitenland de eerste copieën in Nederland goedkoper doch de volgende copieën duurder zijn. Het bestuur heeft er op aangedrongen een herziening van de tarieven in overweging te nemen. Het bestuur heeft stelling genomen tegen een plan om in de R.A I te Amster dam een filmtentoonstelling te organiseren, waarover publicaties in de pers waren verschenen. Na gepleegd overleg heeft het bestuur aan het Hoofdbestuur te kennen gegeven, dat de filmverhuurders niet bereid waren aan deze tentoonstel- mg medewerking te verlenen, aangezien van zulk een tentoonstelling geen enkel heil voor het bedrijf wordt verwacht. Op verzoek van enkele leden heeft het bestuur een onderzoek ingesteld naai de tarieven van de verschillende expediteurs, die zich met de behandeling van uit het buitenland komende zendingen films bezighouden. In het resultaat van het onderzoek vond het bestuur geen aanleiding om in het algemeen ter zake advies aan de leden te geven. Wei zijn aan enige leden, die daarom hadden ge vraagd, enige nuttige informaties verstrekt. Met het oog op klachten over het niet retourneren van aan leden-exploitanten ter tekening gezonden filmhuurcontracten heeft het bestuur de leden geadvisee-d de contracten voortaan onder aangetekend couvert toe te zenden en daarbij 'te vermelden, zulks onder verwijzing naar artikel 2 der Bondsvoorwaarden, dat aan genomen wordt, dat de geadresseerde zich geheel met het toegezonden contract kan verenigen, indien hij het binnen 14 dagen niet terugzendt of althans binnen deze termijn geen schriftelijke bezwaren ter kennis van de verhuurder heeft gebracht. Het Afdelingsbestuur heeft de aandacht van het Hoofdbestuur er op geves tigd, dat verschillende bioscoopondernemers gewoon zijn voor vrijkaarten de nor male toegangsbiljetten uit te reiken, hetgeen uiteraard het gevolg is van de door de desbetreffende gemeentebesturen gestelde eis, dat de vermakelijkheidsbelastinq moet worden betaald over de plaats, die de houder van de vrijkaart inneemt. 97

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 100