103 Leden der Afdeling hadden gedurende het afgelopen jaar zitting in onder scheidene Bondscolleges: Hoofdbestuur, de heer C. S. Roe.ra; Raad van Beroep, de heren C. S. Roem, Voorzitter en E. J. Verschueren, lid; Gemengde Raad van Beroep, de heer C. S. Roem, Voorzitter; Commissie van Geschillen, de heren L. W. R. Meyer en C. van der Wilden, leden; Commissie Beroep Nieuwe Zaken, de heren L. W. R. Meyer en C. S. Roem; Televisie-commissie, de heer C, van der Wilden; Gemengde Televisie-commissie van de Nederiandsctie Bioscoop-Bond en de Nederlandse Televisie Stichting, de heer C. S. Roem; Ad viescommissie Deviezentoewijzing, de heer C. S. Roem. Het Nederlandse filmfaöricage- en filmproductiebedrijf betreurt het verlies van zijn oudste lid, de heer W. Mullens, directeur van de N.V. Haghefilm, ere- voorzitter van de Bond, die op 71-jarige leeftijd te 's-Gravenhage is overleden. Aan de heer Mullens, die zowel door de Nederlandse als buitenlandse regeringen herhaaldelijk is onderscheiden, is het Nederlandse filmwezen en inzonderheid de filmindustrie grote dank verschuldigd. Zijn naam zal in onze herinnering voortleven. Na een lange pauze werd tijdens het verslagjaar weer de productie van een Nederlandse speelfilm ter hand genomen, namelijk van de film ..Sterren stralen overal", die docr de N.V. Filmex te Amsterdam is geproduceerd met een geheel Nederlandse staf. Onder leiding van de heer L. W. R. Meyer werd op 15 Octo- ber in de Cinetone Studio's te Amsterdam begonnen met de opnamen, welke nog voor het einde van het verslagjaar waren beëindigd. De eerste opname geschiedde in aanwezigheid van de Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, Mr. J. L. M. Th. Cals, die bij deze gelegenheid per soonlijk de ,,klap" hanteerde. In zijn welkomstwoord aan de Minister gaf de heer W. K. G. van Royen, voorzitter van de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio, uitdrukking aan de wens dat de vervaardiging van deze speelfilm met Nederlandse medewerkers een training moge zijn voor de toe komst, waarin, naar wij hopen, van een geregelde Nederlandse filmproductie sprake zal zijn. De heer Meyer heeft hier de daad bij het woord gevoegd door zijn collega's toe te staan de opnamewerkzaamheden van nabij te volgen. Een onzer leden, de N.V. Haghefilm, nam in samenwerking met het filmver huurkantoor N.V. Standaard Films het initiatief tot het uitschrijven van een filmprijsvraag. Gevraagd werd een ontwerp voor een oorspronkelijke Neder landse film met een speeltijd van ten minste anderhalf uur. De deelneming werd open gesteld op 1 Augustus van het verslagjaar. In de in te zenden synopsis dienden de auteurs duidelijk te maken, dat zij werden geïnspireerd door een stuk leven, zoals men dat ergens in Nederland kan vinden, en waarin levensechte mensen een rol spelen. Niet minder dan driehonderd inzendingen waren op 1 October, de afsluitings datum van de inzendingstermijn ontvangen. Aan het einde van het verslagjaar was de jury, gevormd door enige vooraanstaande filmcritici onder voorzitter schap van de heer A. van Domburg, met haar werkzaamheden nog niet gereed gekomen. In de loop van 1952 werd door de werkgemeenschap Polygoon-Profilti een begin gemaakt met de productie van een kleurenfilm over Vincent van Gogh ter gelegenheid van het eeuwfeest van diens geboorte, dat op 27 Maart 1953 zal worden gevierd. Dit is de eerste kleurenfilm van deze lengte (600 m.) welke in Nederland op 35 mm. formaat wordt vervaardigd.

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 106