118 Daartegenover staat dat de vermakelijkheidsbelasting over het algemeen weer beneden 35 is gekomen. In Groningen waren reeds het vorige jaar alle ge meenten, behalve de stad zelf, tot verlaging overgegaan, Drente volgde in het afgelopen jaar; Assen, Emmen, Coevorden verlaagden tot 25 Meppel zelfs tot 20; terwijl uiteindelijk ook Hoogeveen en Zuidlaren tot verlaging over gingen. In Coevorden en Hoogeveen was het nodig de theaters geruime tijd te sluiten, terwijl ook Gedeputeerde Staten van Drente het diverse gemeenten nog moeilijk heeft gemaakt. In Friesland begint het eveneens te dagen; Drachten en Tietjerksteradeel ver laagden tot 20 terwijl Terschelling tot 25 ging met een belasting in het winterseizoen tot 10 Het belastingfront begint dus te krimpen. In Leeuwarden en Groningen wordt weer een aanval ondernomen, het begint 'langzamerhand tot de Overheid door te dringen dat de belastingen te hoog zijn. Laten wij hopen dat de verlaging komt voordat het te laat is. Behalve onze Afdeling herdacht ook de heer Kijlstra een zilveren jubileum en wel van de Cinema Modern te Drachten; aangezien dit echter alleen plaatselijk werd gevierd, was ons Bestuur daarbij niet vertegenwoordigd. Wat onze vergaderingen betreft zijn wij het afgelopen jaar nogal beweeglijk geweest, want behalve de buitengewone vergadering in Sneek hebben wij ook nog eens in Baulig vergaderd, terwijl de twee overige bijeenkomsten in Frigge werden gehouden. De eerste maal kwamen wij bijeen op 14 Februari 1952 om de Nieuwjaarswens van onze Voorzitter aan te heren, alsmede enige verslagen van Secretaris en Penningmeester, hetgeen alles in orde werd bevonden. Voorts vond een verkiezing plaats van een Secretaris en een Vice-Voorzitt;r en aangezien de vergadering vond, dat de aftredenden het goed hadden gedaan, mochten zij het nog twee jaar doen. Het Bestuur bleef dus onveranderd samen gesteld als volgt: Voorzitter: G. J. Milius, Secretaris: H. J. de Vries, Penning meester: H. Zondervan, Vice-Voorzitter: J. J. Abeln, Commissaris: H. Bisschop. De Secretaris werd tevens herkozen tot lid van de Afdelingsraad. Sprenger als leidster van het Luxor Theater te Groningen voor het eerst in ons' De tweede vergadering had plaats in Baulig op 21 Mei 1952, alwaar mevrouw Sprenger als leidster van het Luxor Theater te Groningen voor het eerst in ons midden was, nadat de Voorzitter in de eerste vergadering de heer Benckhuyzen als Directeur welkom had mogen heten, waarna wij hem niet weer hebben gezien. In deze vergadering werd de Agenda van de Algemene Jaarvergadering behandeld, alsmede een ontwerp, inhoudende wijziging van de organisatorische situatie van de Afdelingsraad, en werden de plannen besproken voor de herden king van het 25-jarig bestaan van de Afdeling, terwijl tevens een commissie werd benoemd, bestaande uit de heren Joh. Miedema, H. Zondervan en F. Groen, ter uitwerking hiervan. In de laatste vergadering op 11 December 1952, wederom in Frigge gehouden, werd behandeld de wijziging van het Bedrij f sbesluit inzake de Uitvoering der Deviezen-regeling, waarbij de verplichting tot het vertonen van tenminste 12 niet-Amerikaanse films per jaar, werd verlengd. Onze Voorzitter, de Heer G. J. Milius, maakte deel uit van de Afdelingsraad en werd als zodanig telkenmale gekozen als vertegenwoordiger in de Ledenraad. Voorts werd hij door het Hoofdbestuur tot lid van de Commissie Nieuwe Zaken, herbenoemd.

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 121