127 Verslag over het Stichtingsjaar 1951-1952 (i Sept. '51-1 Sept. '52J f~^ EDURENDE dit Stichtingsjaar hebben zich in de samenstelling van het ^Bestuur een tweetal mutaties voorgedaan. In de reeds enige tijd bestaande vacature, ontstaan door het aftreden van de heer E. F. Henny, werd door het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond voorzien door de benoe ming van de heer A. Hakhof te Amsterdam. Verder zag de heer J. H. Scheltema de Heere zich door verandering van werkzaamheden genoodzaakt zijn bestuurs functie neer te leggen en in zijn plaats werd op voordracht van de Rijksbrand- weerinspectie door het Hoofdbestuur benoemd de heer P. C. van Bork. Met in begrip van deze mutaties zag het bestuur er aan het einde van het verslagjaar als volgt uit: S. Barnstijn, Voorzitter G. H. Groenewegen, Penningmeester O. P. Besseling P. C. van Berk A. Hakhof F. van der Heyden J. Mulder E. F. W. Trijssenaar H. W. Hagenberg, Secretaris Er werden in het afgelopen Stichtingsjaar, evenals in het jaar daarvoor, vier bestuursvergaderingen gehouden, waarin diverse onderwerpen werden behandeld. De voornaamste daarvan zullen wij hieronder in het kort samenvatten. In de eerste plaats deden zich tegen het einde van 1951 moeilijkheden voor met de toenmalige cursusleider, de heer B. R. de Haan, ten -gevolge van ern stige stagnatie bij de verzending van de lessen en de behandeling van het dooi de cursisten ingezonden correctiewerk. Het bestuur vond hierin aanleiding in het tot dusverre toegepaste cursussysteem een aantal drastische wijzigingen aan te brengen, die er op neerkwamen dat de heer B. R. de Haan uitsluitend met het correctiewerk zou worden belast. Ook dit bracht echter niet de gewenste ver betering, en het bestuur bleef derhalve niets anders over dan per 1 Mei 1952 de relatie met de heer B. R. de Haan definitief te verbreken. Al het stencil werk als mede de verzending der lessen gechiedde reeds sedert Januari 1952 door het Secretariaat en dit is tot het einde van het verslagjaar zo gebleven. Met het correctiewerk werden na 1 Mei belast de heer R. de Vries te 's-Gra- venhage, voorheen corrector van de schriftelijke cursus in dienst van de heer B. R. de Haan, voor wat de practische vakken alsmede de brandveiligheids voorschriften betreft, en de leerkrachten van de Electro-Technische School te Amsterdam als correctoren voor de theoretische vakken. Na deze ingrijpende veranderingen marcheerden de cursussen in korte tijd wederom zoals het be hoorde en bleven de vele klachten, welke het bestuur daarvoor herhaaldelijk van de cursisten ontving, verder achterwege. Een tweede belangrijke beslissing die in dit Stichtingsjaar werd genomen betrof de splitsing van het examen in ten hoogste drie delen. Reeds verschillende malen was de grief gehoord, dat het voor vele candidaten een ernstig bezwaar vormde om de gehele leerstof dusdanig in zich op te nemen, dat deze tijdens het examen in één keer naar behoren tot uitdrukking kon worden gebracht. Besloten werd derhalve om het de candidaten in de toekomst mogelijk te maken in twee, vier of zes vakken examen te doen. Hieraan werd de conditie verbon den, dat in ieder geval eerst met succes examen moest worden gedaan in de vak ken cabinepractijk en brandveiligheidsvoorschriften en dat daarna een keuze kon worden gedaan uit de vier theoretische vakken, met dien verstande, dat steeds in twee vakken tegelijk zou worden geëxamineerd.

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 127