BIOSCOOPWET Nakeuring "TV E Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring heeft in dit verslagjaar een nieuwe regeling voor het aanvragen van her keuringen van de zijde der belanghebbenden afgekondigd, speciaal met het oog op de gevallen, waarin reeds door de minderheid dei eerste keuringscommissie of de voorzitter der Centrale Commissie herkeuring is aangevraagd. Deze nieuwe regeling is in bedrijfs- kringen met instemming ontvangen. Het Hoofdbestuur heeft enige klachten, die door de Rijksfilm- keuring tegen gedragingen of nalatigheden van Bondsleden waren geuit, behandeld. Een dezer klachten had betrekking op het aan kondigen van een film onder een andere titel dan waaronder zij door de Centrale Commissie was toegelaten. Het Hoofdbestuur heeft er de desbetreffende leden op gewezen, dat zij daarmede in strijd handelden met de goede gebruiken, die op het stuk van de aankon diging van films in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf be staan. Een andere klacht betrof een tweede copie van een hoofd film, waarin verzuimd was een door de Centrale Commissie voor geschreven titelcoupure aan te brengen. De filmverhuurder., die zich aan dit verzuim had schuldig gemaakt, is er op gewezen, dat hij in gevolge artikel 27 van het Bioscoopbesluit verplicht is van het uit brengen van meer dan één copie van eenzelfde film mededeling te doen aan de Centrale Commissie en voorts dat alle gecoupeerde stukken bij de Centrale Commissie moeten worden ingeleverd. De betrekkingen tussen de Huishoudelijke Commissie, inzonder heid haar Voorzitter, de heer Mr. D. Bijdendijk en het Hoofdbe stuur, waren ook tijdens dit verslagjaar van de meest aangename -aard. De Katholieke Film Centrale heeft het verlangen geuit, dat voor zogenaamde tweede herkeuringen, die op aanvraag van de belang hebbende plaatsvinden, f 50,per film wordt betaald. Het Hoofd bestuur kon aan dit verlangen niet voldoen, aangezien in het Na- keuringsaccoord is bepaald, dat de Katholieke Film Centrale niet het recht heeft voor de eerste nakeuring of de herkeuring kosten aan de filmverhuurder in rekening te brengen. De filmverhuurder is wel verplicht zijn showroom voor de nakeuring of herkeuring be schikbaar te stellen, althans voor zover hij in Amsterdam is geves tigd en daar een showroom heeft. Zowel in de Afdeling Het Zuiden als in de Bedrijfsafdeling Film verhuurders zijn ernstige bezwaren gemaakt tegen de geschiktheids- keuring, welke de K.F.C, is gaan toepassen. Deze bezwaren wegen des te zwaarder, omdat enige Zuidelijke gemeenten er toe zijn over- 19

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 17