RAAD VAN BEROEP 47 worden in iedere dusdanige^overeenkomst te zijn begrepen. De weigering van het Hoofdbestuur om de gevraagde toestemming te verlenen betekende derhalve een ontbinding van de tussen partijen gemaakte overeenkomst en dientengevolge werd gedaagde veroor deeld de koopsom aan eiser terug te betalen. Tenslotte zijn nog een drietal geschillen behandeld, die betrek king hadden op verkeerde of te late doorzendingen. De leden exploitanten, die zich hieraan schuldig hadden gemaakt werden op verzoek van de betrokken filmverhuurders in vrijwaring opgeroepen en op grond van het bepaalde in de artikelen 19 en 23 van de Bonds- voorwaarden, veroordeeld tot betaling van de gevorderde schade vergoeding. De Raad van Beroep werd in het verslagjaar getroffen door het overlijden van zijn Voorzitter, de heer F. L. D. Strengholt op 5 Maart. Sedert April 1949 had de heer Strengholt deze functie vervuld en zich een bekwaam en gewaardeerd Voorzitter van het hoogste arbitrage-college van de Bond betoond. Vóór de jaarver gadering is deze vacature niet meer vervuld. De plaatsvervan gende Voorzitter, de heer R. Uges Jr., nam tijdelijk het voorzitter schap waar. Na de jaarvergadering werd tot Voorzitter benoemd de Heer C. S. Roem, terwijl de heer R. Uges Jr. als plaatsvervan gende Voorzitter werd herbenoemd. Op één uitzondering na werden alle zitting hebbende leden van de Raad herbenoemd. Om redenen van organisatorische aard werd namelijk de heer C. v. d. Wilden thans benoemd tot lid van de Commissie van Geschillen en de heer E. J. Verschueren tot lid van de Raad. Als Secretaris fungeerde wederom de heer J. G. J. Bosman. Door loting ten overstaan van het Hoofdbestuur op 23 Septem ber werd de samenstelling van de Kamers als volgt: Eerste Kamer: Joh. Miedema, Sneek B. W. G. van Royen, Bussum D. J. van Leen, Dordrecht E. J. Verschueren, Haarlem Tweede Kamer: M. Desmet, Eindhoven C. H. de Lange, Alkmaar J. S. Croeze, Amsterdam J. L. Paerl, Amsterdam. De Raad kwam vier maal in zitting bijeen, namelijk tweemaal de Eerste Kamer en tweemaal de Tweede Kamer. Twee van deze zit tingen vonden vóór de jaarvergadering plaats, waarvan één nog

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 49