concurrentie ook ons niet onberoerd laten. Wij zullen ons er daar om tijdig tegen moeten wapenen. Door de genoemde positieve mid delen in de eerste plaats, door een nimmer aflatende strijd boven dien tegen de fiscale apartheid, waarvan ons bedrijf nu reeds jaren het slachtoffer is, door te waken tegen belemmeringen, die een al te grote bemoeizucht van lieden, die vader en moeder willen spelen over onze samenleving en bij voorkeur over de kleine wereld van de film, in de weg legt. Het stadium van overleg, waarin het vraagstuk van de verma- kelijkheidsbelasting voor bioscopen allengs gekomen is, heeft de hoop wederom doen toenemen op een voor Overheid en bedrijf be vredigende oplossing. Zulk een oplossing dringt te meer, nu ons bedrijf andermaal op een keerpunt staat in zijn technische ontwikkeling. In de televisie manifesteert zij zich voorlopig nog buiten het bedrijf om, in de panoramische en de stereoscopische film daarentegen kan zij moge lijkerwijze een ingrijpende verandering gaan betekenen in productie en vertoning, waardoor zeer grote investeringen noodzakelijk wor den. Aan voorspellingen wagen wij ons niet. Wij zullen het bedrijf informeren in de breedst mogelijke zin. Het zal daarbij niet eenvou dig zijn het koren van het kaf te scheiden, met name te releveren wat wezenlijk voor onze leden van belang is zonder ons te verliezen in de interessen-sfeer. Eén ding staat vast, als technisch novum dient zij de filmontwikkeling en de aantrekkelijkheid van ons bedrijf. Men vleie zich echter niet met de hoop. dat er de sleutel tot een nieuwe hausse mee gevonden is. Zij zal ondergeschikt blijven aan de inhoud en het zal de filmstof zijn, die geaccentueerd door een juist gebruik van de nieuwe mogelijkheden, de filmbelangstelling zal stimuleren en intensiveren. Inmiddels is onze organisatie gezond te noemen. Zij onderging in het afgelopen jaar een kleine uitbreiding door de vorming van een afdeling filmproducenten en -fabrikanten. Enige reglements herzieningen werden voorbereid, waarvan in het komende jaar de resultaten tegemoet kunnen worden gezien. Ook al mag zich dit niet op spectaculaire wijze gemanifesteerd hebben, er was een intens Bondsleven, hetwelk de beste garanüe biedt, dat de onderscheidene uiteenlopende belangen, gezien de 5

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 4