jaarvergadering werd tot Voorzitter benoemd de heer C. S. Roem. De plaatsvervangende Voorzitter en de overige leden en plaats vervangende leden werden allen herbenoemd. De samenstelling van de Gemengde Raad van Beroep was na de jaarvergadering als volgt: C. S. Roem, 's-Gravenhage, Voorzitter R. Uges Jr., Rijswijk, Plaatsvervangende Voorzitter P. J. Burbach, Amsterdam C. H. de Lange, Alkmaar B. W. G. van Royen, Bussum L. M. van Swieten de Blom, 's-Gravenhage M. Desmet, Eindhoven J. Duits, Dordrecht I W. A. Grollenberg, Amsterdam 'v' Joh. Miedema, Sneek J. G. J. Bosman, Secretaris Bij de Gemengde Raad werd in het verslagjaar één beroepzaak aanhangig gemaakt; deze werd onder voorzitterschap van de heer C. S. Roem in de loop van het jaar behandeld. De Gemengde Raad vernietigde de uitspraak van de Commissie van Geschillen. De Gemengde Commissie van Geschillen had in een door een lid van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Ex ploitanten contra een lid-bioscoopexploitant aanhangig gemaakt geschil de vordering van het lid van de Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten tot een bepaalde rehabilitatie van hem door het betrokken lid van de Bond toegewezen, op grond van de over weging dat deze laatste in zijn contact met een gemeentebestuur over de vertoning van een reclamefilm niet de zorgvuldigheid in acht had genomen, die hem als lid van de Bond tegenover de leden van de Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten, dus ook tegen over het betrokken lid van deze vereniging in het zakenverkeer be taamt. Uit zijn onderzoek kwam voor de Raad vast te staan, dat het lid-bioscoopexploitant over zijn optreden in de betrokken zaak niets verweten kon worden, zodat de bioscoopreclame-exploitant zijn vordering diende te worden ontzegd. De Gemengde Raad ver nietigde daarop het vonnis van de Gemengde Commissie van Ge schillen. 50

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 52