TECHNISCHE COMMISSIE J^E samenstelling van de Technische Commissie onderging in dit verslagjaar geen wijziging en zag er als volgt uit: D. J. van Leen, Voorzitter L. B. Kagenaar, S. Barnstijn, E. F. W. Trijssenaar, O. P. Besseling, H. W. Hagenberg, Secretaris, H. Groenewegen, L. Claassen, Pl.v.v. Secretaris. Met betrekking tot het in het vorige jaar behandelde nieuwe verzendsysteem voor films is in het afgelopen jaar geen voortgang gemaakt. De Technische Commissie heeft de binnengekomen plannen ter beoordeling aan r!e Bedrijfsafdeling Filmverhuurders voornelegd, en deze afdeling heeft de zaak, na haar keuze te hebben aemaakt, in handen van het Hoofdbestuur gesteld. Het Hoofdbestuur be noemde vervolgens een speciale studiecommissie teneinde de voor- en nadelen van het nieuwe doorzendsysteem nader te bekijken. De resultaten van het werk der Commissie zijn nog niet bekend. In 1952 zijn 96 z.g. inventarisatie-controles uitgevoerd, zijnde controles, waarbij de hoofdzaken van de cabine-outilage alsmede van de overige inrichting van de bioscoop in de vorm van een rap port worden vastgelegd. Verder zijn 61 hercontröles ingesteld en 97 bijzondere controles, veelal betrekking hebbende op gesignaleerde filmbeschadigingen of bedoeld om advies uit te brengen omtrent verbouwingsplannen, technische verbeteringen of zich voordoende problemen van tech nische aard. Kenmerkend voor de wijzigingen, die zich in het karakter der technische controle hebben voltrokken, is het verschijnsel, dat de technische inspecteur door vele leden geraadpleegd wordt over technische problemen, waarvoor zij een oplossing zoeken. In niet minder dan 91 gevallen werd in de te controleren bioscoop niemand aangetroffen, waardoor een gehele of ten dele vergeefse reis is gemaakt. Met betrekking tot het Bedrijfsbesluit inzake technische appa raten werd in Maart een bespreking met het Dagelijks Bestuur gevoerd, aangezien er stemmen waren opgegaan om dit reglement te wijzigen respectievelijk geheel te laten vervallen nu, naar de mening van sommigen, aan het handhaven daarvan niet langer be hoefte bestond. 59

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 62