Nationale Herdenkingsavond Diploma's Stichting „Bio-Vacantieoord" 71 gevoerd in zake vraagstukken, welke voor het bedrijf van princi piële betekenis zijn. Eveneens is het advies van de Afdelingen verzocht bij de vesti ging van nieuwe zaken en bij de overdracht en voortzetting van reeds bestaande zaken. De heer W. K. G. van Royen heeft het Hoofdbestuur als gede legeerde van dit College vertegenwoordigd in de Afdelingsraad. Op tal van Afdelingsvergaderingen was het Hoofdbestuur ver tegenwoordigd. Meerdere malen werden deze vergaderingen door de Bondsdirecteur bezocht om de leden van voorlichting te dienen. Tijdens de plechtigheden, welke op de avond van Zaterdag 3 Mei plaats vonden ter herdenking van de militairen, van de Neder landse Strijdkrachten, de zeelieden, de verzetsstrijders en de geal lieerde militairen en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van een tegen hen ge richte vijandelijke actie zijn omgekomen, waren de zaken ten teken van rouw gesloten. Over het algemeen vonden deze herdenkingsplechtigheden plaats tussen zes en negen uur. In gemeenten, waar zij op een ander tijd stip werden gehouden, hebben de leden hun zaken dienovereen komstig gesloten. Uitgeschreven werden 652 Bondsdiploma's (vorig jaar 649); 217 vertegenwoordigerskaarten (213); 53 bewijzen van donateurschap (47) en 1255 bioscoopdiploma's oorlogsinvaliden (1145). De Stichting „Bio-Vacantieoord" heeft in het verslagjaar op sobere maar indrukwekkende wijze het feit herdacht, dat op 27 Maart 1927 door enige leden van de Bond het initiatief tot haar oprichting werd genomen. De belangstelling in en buiten het be drijf was zo groot, dat de viering moest worden herhaald. De plechtige herdenking op het „Russenduin" werd onder meer bijgewoond door Zijne Excellentie Dr. P. Muntendam, Staatssecre taris van Volksgezondheid van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, een vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, het College van Bur-

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 76