gemeester en Wethouders van Bergen, het Hoofdbestuur, vertegen woordigers van de Regeringsvoorlichtingsdienst, van de Geeste lijkheid, van het Nederlandsche Roode Kruis, van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellingsoorden en Vacantiekolonies, van de pers en vele bedrijfsleden. Bij deze gelegenheid heeft de Voorzitter der jubilerende Stich ting, de heer Joh. Miedema, een historisch overzicht gegeven van haar ontstaan, haar groei en haar verwachtingen voor de toekomst, terwijl de Staatssecretaris inzonderheid haar sociale functie in de Nederlandse samenleving belichtte. Aan waarderende woorden heeft het daarbij niet ontbroken. De Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, wees op de bijzondere plaats die de Stichting in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf inneemt en ook de vertegen woordigers van het Nederlandsche Roode Kruis en van het Cen traal Genootschap zwaaiden de jubilaresse alle lof toe. De huide betoging van Bio's pleegkinderen aan het Bestuur was een waar dige afsluiting van dit herdenkingsfeest. Met ijver en toewijding hebben de bioscoopdirecties en haar per soneel haar medewerking verleend aan de Paas- en Kerstinzame lingen, welke ten bate van de Stichting in het verslagjaar zijn ge houden. Blijkens de in het Officieel Orgaan gepubliceerde vergelijkende cijfers lag de opbrengst van de Paascollecte ruim f20.000,boven die van Pasen 1951. Aangezien het totaalbedrag van deze laatste collecte bijna f 10.000,onder dat van Pasen 1950 was gebleven, hetwelk op haar beurt een terugloop van f 10.000,ten opzichte van 1949 aanwees, heeft het Stichtingsbestuur tot zijn voldoening kunnen vaststellen, dat de in de jaren 1950 en 1951 ontstane ach terstand weer kon worden ingehaald. Een verrassend succes was de Kerstcollecte, die van Vrijdag 19 December 1952 tot en met Donderdag 1 Januari 1953 werd gehou den. De opbrengst lag ruim f 17.000,boven die van het vooraf gaande jaar, welke f20.000,hoger was dan die van 1949. Hier mede is dus de in laatstgenoemd jaar ontstane achterstand practisch ingehaald. Ook in 1952 heeft het Hoofdbestuur aan de Stichting een bij drage van f 1.125,geschonken. De Stichting betreurde in het verscheiden van de heer A. P. du Mée het verlies van een zeer gewaardeerd lid en oud-Voorzitter van het Stichtingsbestuur. Aan het einde van het verslagjaar was in deze vacature nog niet voorzien. Het Bestuur bleef verder on gewijzigd samengesteld uit de heren: Joh. Miedema, Voorzitter; R. Uges Jr., Secretaris; J. S. Croeze, Penningmeester; J. G. J. Bosman, F. H. Janssen, S. Kinsbergen, 72

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 77