W. G. Veldhuizen, M. P. M. Vermin, J. Visser en C. van Willigen Jr., leden. Het Nederlandsche Roode Kruis De traditie getrouw hebben de leden ook dit jaar gevolg gegeven aan de oproep van het Hoofdbestuur om het Nederlandsche Roode Kruis ter zijde te staan in de actie, welke deze nationale instelling ter versterking van haar middelen voert. In de week van 17 tot en met 23 October is in de bioscopen een propagandafilm over het Rode Kruiswerk vertoond en tevens een inzameling gehouden, welke bijna f60.000,heeft opgebracht. In een schrijven aan het Hoofdbestuur heeft het Nederlandsche Roode Kruis zijn bijzondere erkentelijkheid betuigd aan de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond voor de medewerking, welke zij en hun personeel zo bereidwillig hebben verleend. Fonds voor Bijzondere Noden Het Hoofdbestuur heeft in 1952 wederom een bedrag geschon ken aan het in 1951 op initiatief van de heer L. Groen door een aantal bedrijfsgenoten opgerichte fonds voor bijzondere noden, de Stichting Louis-Groen-Fonds. Deze Stichting is in het leven geroepen met het doel om finan ciële hulp te verlenen aan personen die werkzaam zijn of zijn ge weest in het Nederlandse filmverhuurbedrijf en door bijzondere omstandigheden noodlijdend zijn. Het Bestuur der Stichting was in het verslagjaar samengesteld als volgt: L. Groen, Voorzitter; M. Desmet, H. W. Hagenberg, H. Kroo- nenberg, P. Ooms Jr. en M. P. M. Vermin, leden. Actie „Klokken voor Amerika" De gedachte om het Amerikaanse volk ter gelegenheid van het bezoek, dat Hare Majesteit de Koningin voornemens was in April aan de Verenigde Staten te brengen, een geschenk aan te bieden, dat de gevoelens van erkentelijkheid van het Nederlandse volk zou vertolken, vond in het begin van het verslagjaar in de brede lagen der bevolking grote weerklank. Op spontane wijze is gevolg gegeven aan de oproep van de com missie van aanbeveling, gevormd onder voorzitterschap van Mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer, en het werkcomité waarvan Dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer, 73

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 78