BUITENLANDSE BETREKKINGEN T\ E Europese Unie van Bioscoopexploitanten (Union Européen- ne de 1'Exploitation Cinématographique)van welke organisatie de Nederlandsche Bioscoop-Bond deel uitmaakt, heeft van 6 tot en met 10 Mei te Cannes een druk bezocht congres gehouden tijdens hetwelk onderscheidene belangrijke vraagstukken van internatio nale betekenis werden behandeld, onder meer vermakelijkheidsbe- lasting, film- en bioscoopwetgevingen, muziekauteursrecht en reclame. Het Hoofdbestuur was op dit congres vertegenwoordigd door de Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, en de Bondsdirec teur, de heer J. G. J. Bosman. Het congres gaf in een resolutie uiting aan de wens dat produ centen, verhuurders en exploitanten zich in één internationale or ganisatie aaneen zullen sluiten om gezamenlijk een oplossing te vinden voor die principiële vraagstukken, welke alle geledingen van het filmwezen betreffen. Tijdens de Xllïe Biënnale te Venetië zijn de organisaties van bioscoopexploitanten, die lid zijn van de Unie, andermaal in ver gadering bijeengekomen. De Nederlandsche Bioscoop-Bond was hierbij vertegenwoordigd door de heer Joh. Miedema, Secretaris van het Hoofdbestuur en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bos man. Er waren verder delegaties uit België, Frankrijk, Groot-Brit- tannië, Israël, Italië, Luxemburg, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zwitserland. Het belangrijkste punt van bespreking op de vergaderingen, die van Maandag 9 tot Vrijdag 12 September werden gehouden, was de vaststelling van de statuten, waarmede de oprichting van de Unie een feit werd. Aangezien nu ook verenigingen van exploitan ten buiten Europa tot het lidmaatschap kunnen toetreden is de basis der organisatie een zeer brede geworden. De naam Europese Unie van Bioscoopexploitanten is dienovereenkomstig gewijzigd in In ternationale Unie van Bioscoop-exploitanten (Union Internationale de 1'Exploitation Cinématographique). Het bestuur dezer organi satie is samengesteld als volgt: De heer Henri Dutillieu (België), voorzitter; de heer Itale Gemini (Italië), vice-voorzitter; de heer Adolphe Trichet (Frankrijk), al gemeen secretaris; de heer Roger Xardel (Frankrijk), penning meester; de heren Graaf Edmundo Incisa di Camerana (Italië). Mosho Shapiro (Israël). J. G. J. Bosman (Nederland) en Léon Hendrickx (België), leden. 77

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 82