103 Het Hoofdbestuur verklaarde evenwel aan dit verzoek geen gevolg te kunnen geven uit vrees, dat de verwarring nog zou worden vergroot weshalve het Afdelingsbestuur heeft volstaan met het Hoofdbestuur te verzoeken in het vervolg, indien nogmaals een wijziging van de vertoningsweken in de Kerst en Nieuwjaarsperiode nodig zou blijken, geruime tijd van te voren met de Afdeling overleg te plegen, hetgeen het Hoofdbestuur heeft toegezegd. Ook dit jaar heeft het Bestuur enige klachten van leden over moeilijkheden met buitenlandse leverancier behandeld. In alle gevallen is evenwel gebleken, dat de aanspraken van bedoelde leden niet voldoende door stukken waren ge dekt om maatregelen van de zijde van de Afdeling mogelijk te maken. In zijn vergadering van 6 Februari heeft het Bestuur beraadslaagd over het besluit van het Hoofdbestuur om op 8 Februari, de herdenkingsdag van de stormramp, de bioscopen te sluiten. Het Bestuur bleek zich volkomen met het Hoofdbestuursbesluit te kunnen verenigen. Ingevolge verzoek van de ledenvergadering heeft het Bestuur beraadslaagd over de vraag of het wenselijk is te bevorderen, dat de zelfstandige filmver huurders gezamenlijk regelingen treffen voor de maximum prijzen welke bij filmaankoop in het buitenland kunnen worden betaald. De aan zulk een rege ling verbonden bezwaren worden echter te groot geacht om ter zake vrucht dragend werk te kunnen verrichten. Er bereikte het Bestuur een aanbieding om in en veel verspreid maand blad enige artikelen betreffende het film- en bioscoopbedrijf in Nederland te publiceren, waardoor na aanvulling met de nodige advertenties een speciaal filmnummer van dit maandblad zou ontstaan. Dit denkbeeld kon bij het Be stuur ingang vinden en het wendde zich derhalve tot het Hoofdbestuur met het verzoek de uitvoering van dit denkbeeld mogelijk te maken. Genoemd College nam evenwel het standpunt in, dat andere maandbladen voor een al gemene reclame voor het film- en bioscoopbedrijf beter geschikt waren en hel: verklaarde zich bereid een daartoe strekkend plan te ontwerpen. In het verslagjaar zijn 6 ledenvergaderingen en 15 Bestuursvergaderingen gehouden. In de ledenvergadering van 8 Juni is onder andere beraadslaagd over de candidaatstelling voor leden van het Hoofdbestuur in de vacatures ontstaan door het aftreden van de heren Croeze en Groen (periodiek). De vergadering besloot als candidaten aan te bevelen de heren L. Groen en D. J. van Leen, die dan ook in de jaarvergadering van de Bond van 14 Juli tot Hoofdbestuurslid zijn gekozen. In de ledenvergadering van 19 October zijn tot leden-filmverhuurders van de Ledenraad achterenvolgens gekozen de heren J. Weening, J. L. Paerl, H. S. Boekman, J. de Wilde, E. S. Alter, L. W. R. Meyer, B. J. Schimmel en H. P. H. Juten. Op 23 December is in de Verenigde Staten op 74-jarige leeftijd overleden de heer L C. Barnstijnj die gedurende een lange reeks van jaren een vooraan staande plaats in het Nederlandse filmverhuur- en productiebedrijf heeft inge nomen. Hij had zich weliswaar reeds jaren lang uit het filmbedrijf terugge trokken maar de herinnering aan zijn grote activiteit was bij velen in het bedrijf levendig gebleven, temeer waar hij door vriendschapsbanden nog nauw met Nederland was verbonden. Met hem is een groot man heengegaan, die wij niet zullen vergeten.

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 107