104 Als de voortekenen niet bedriegen dan zal het jaar 1954 een ontwikkeling irl de 'richting van grotere toepassing van het panoramische en het wide sereen- systeem te zien geven. Mag hier enerzijds een intensivering van de belangstel ling voor de film en de bioscoop worden verwacht, anderzijds zal het be drijf daardoor zwaar worden belast. Invoering van het wide screen en het panoramische systeem zal vele bio scoopondernemingen voor grote investeringen plaatsen en ook de filmver huurders zullen met een verhoging van hun kosten ernstig rekening moeten houden, waarbij wij ook denken aan het toenemend gebruik van kleurenfilms. Dat de jongste ontwikkeling op het gebied van de mogelijkheden tol: ver laging der vermakelijkheidsbelasting gepaard zal gaan met een ontwikkeling van een grote activiteit van de zijde van onze organisatie, is duidelijk. Aange zien daarbij ook de belangen van de filmverhuurders ten nauwse betrokken zijn, kan het Hoofdbestuur zich verzekerd achten van de steun van de gehele Bedrijfsafdeling Filmverhuurders bij zijn streven om de vermakelijkheidsbe lasting tot een redelijk percentage verlaagd te krijgen. In de loop van dit jaar zal men zich ook nader moeten beraden over de leveringsvoorwaarden, aangezien de nieuwe maatregelen welke tegen het einde van het vorige jaar tot stand kwamen, slechts voor de duur van één jaar van kracht zijn verklaard. Moge de onderhandelingen daartoe gevoerd worden in een geest van weder zijds begrip en vertrouwen, opdat een voor alle partijen zo bevredigend mogelijk resultaat zal worden bereikt. Amsterdam, 20 Maart 1954. H. W. HAGENBERG, Administrateur.

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 108