110 overleden. De heer Barnstijn heeft niet alleen de geluidsfilm in Nederland geïn troduceerd, maar hij was ook de eerste Nederlandse producent, die zelf een Nederlandse geluidsfilm uitbracht. Hij vervaardigde onderscheiden speelfilms en stichttte een goed geoutilleerde studio „Filmstad" te 's-Gravenhage. Aan zijn activiteit als producent kwam een einde, toen hij voor de tweede wereld oorlog uitweek naar Amerika, hoewel hij later nog voor enige tijd naar ons land terugkeerde. „Filmstad" werd tijdens de oorlog door brand verwoest en niet meer opgebouwd. De naam van de heer Barnstijn zal blijven voortleven in de geschiedenis van de Nederlandse filmindustrie, waarop hij in de periode voor de laatste oorlog een grote invloed heeft uitgeoefend. Op 29 October herdacht de N.V. Multifilm de dag waarop zij vijf en twintig jaar geleden werd opgericht. Uit de grote belangstelling op de receptie, welke in „Brinkmann" te Haarlem werd gehouden, en de talrijke gelukwensen, vele in de vorm van een bloemenhulde, bleek, dat de jubilaresse zich in veler sympathie mag verheugen. Door het Afdelingsbestuur werd ter herinnering een geschenk, aangeboden. Dit beknopte verslag over de werkzaamheid van onze jonge Bedrijfsafdeling in 1953 is in wezen een even eenvoudig als welsprekend bewijs van de bijzon dere plaats, welke zij in betrekkelijk korte tijd is gaan innemen als organisato risch centrum voor al degenen, die zich toeleggen op de productie van films en op de bewerking van het filmmateriaal. Er is tussen de Afdelingsleden een geest van samenwerking en van samenhorigheid gegroeid, welke ons de toekomst met vertrouwen tegemoet doet zien. Lijst van de belangrijkste in 1953 door de leden-filmproducenten van de Nederlandsche Bioscoop-Bond vervaardigde films. H - Avondvullende speelfilm - kleurenfilm Film Vertonings- Producent duur Aan iedere deur Agip Gas (Technicolor) Agré Gola (Gevacolor) Air freight Alle Wetter - Ninoflex (Technicolor) Als kat en hond Amstel Bier Assepoester's Geheim Lodaline/Abro (Technicolor) Biertapwedstrijd De blinkende spade Bloemenavontuur in Holland Blossomtime in Holland (16 mm. Buurmans Buurman Cacao de veelzijdige 32 min. 3 min. 40 sec. 2 min. 28 sec. 29 min. 1 min. 52 sec. 1 min. 3 min. 18 sec. 2 min. 34 sec. 12 min. 91 min. 22 min. 14 min. 15 min, 20 min. Polygoon-Prof ilti-Productie Joop Geesink's Dollywood Joop Geesink's Dollywood Polygoon-Prof ilti-Productie Joop Geesink's Dollywood Marten Toonder Film N.V. Joop Geesink's Dollywood Joop Geesink's Dollywood Polygoon-Prof ilti-Productie Polygoon-Prof ilti-Productie Ned. Filmonderneming „Visie Triofilm Carillon Films Herman Wassenaar's; Filmprod.

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 114