122 Op 13 Juli werd een buitengewone spoedledenvergadering gehouden ter behandeling van de agenda met bijbehorende stukken voor de op 14 Juli te houden jaarlijkse ledenvergadering van de Bond. In bespreking kwamen de candidaturen van de heren W. K. G. van Royen en C. M. Westland ter voorziening in de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van eerstgenoemde heer als lid van het Hoofdbestuur. De ledenvergadering besloot de candidatuur van onze Afdelingsvoorzitter die herkozen werd te ondersteunen. Behandeld werd verder het voorstel van het Hoofdbestuur tot herstel van artikel 25 van het Algemeen Bondsreglement in zijn oorspronkelijke vorm, hierop neerkomende, dat de leden van de Ledenraad in den vervolge niet meer per vergadering, maar voor de duur van twee jaar zouden worden gekozen. Nadat het Bestuur de voor- en nadelen van de toegepaste verkiezings systemen had belicht, ontstond een gedachtenwisseling, welke leidde tot het besluit om met de voorgestelde wijziging van artikel 25 van het Algemeen Bondsreglement accoord te gaan. (Het desbetreffende Hoofdbestuursvoorstel werd door de Bondsledenverga dering op 14 Juli aangenomen). Eveneens verklaarde de vergadering zich accoord met het voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Uniform Reglement, hierop neerkomend, dat de Afdeünasraad in het vervolg in plaats van zestien, vierentwintig leden zou tellen (drie leden per exoloifantenafdeling), dat van de Afdelingsraad de Voorzitters der respectieve afdelingen qualitate qua lid zouden zijn en dat zijn bevoegdbeden worden vergroot. Bovendien 'verd het bestaan van de Afdelingsraad in tegenstelling met voor heen uitdrukkelijk in het gewijzigd Bondsreglement vastgesteld, terwijl zijn functie als verbindingsorgaan tussen de afdelingen, en het doel van zijn werk zaamheden werd omschreven. Ten slotte werd door deze wijziging mogelijk gemaakt en dit was wel een van de belannriik^e' verbeferincien dat in het vervolg ook leden-exploi- tanten van het Hoofdbestuur lid zouden kunnen zijn van de Raad, waardoor dus een veel nauwer contact tussen Afdelingsraad en Hoofdbestuur zou kunnen worden bereikt. (Deze wijziaing van het Uniform Realement werd door de algemene leden- veraadering eveneens op 14 Juli aangenomen). De buitengewone ledenvergadering van 4 September werd bij ontstentenis van de Voorzitter en de Vice-Voorzitter gepresideerd door de Secretaris, de heer J. van der Horst. Zij was hoofdzakelijk uitgeschreven voor het benoemen van een lid-exploi- tanl van de Ledenraad, zulks overeenkomstig de veranderde benoemingswijze van de leden voor dit college, als bedoeld in het nieuwe artikel 25 van het Algemeen Bondsreglement. Op voorstel van het Bestuur werd besloten de heer C. J. Blad, die deze functie ook voorheen steeds had bekleed, tot lid van de Ledenraad te be noemen. Besproken werd een door zes leden-exploitanten ingediend verzoek om in lichtingen over de aanvrage van de NV. Holland Film bij het Hoofdbestuur om in een der zalen van het Concertgebouw te Amsterdam een permanente bioscoop-B te mogen exploiteren. Op 31 October besprak de ledenvergadering de agendapunten van de op 3 November 1953 te houden vergadering van de Ledenraad. In deze agenda waren opgenomen: a. een voorstel van het Hoofdbestuur om vast te stellen een bedrijfsbesluit tot tijdelijke wijziging en aanvulling van het Bedrijfsreglement ter zake ener aanvulling van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films:

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 126