124 Verscheidene leden meenden, dat het bioscoopbedrijf, gezien zijn dienende taak, op Oudejaarsavond in het centrum van de stad tot tien uur open zou moeten zijn ten behoeve van hen die deze avond niet vieren. Aangezien men niet tot overeenstemming kon geraken omdat andere leden hun zaak de gehele avond wilden sluiten, werd besloten ter zake geen advies te doen uitgaan, behoudens voor wat betreft de sluiting van alle zaken om tien uur, waarvan iedereen de redelijkheid inzag. De Bondsdirecteur gaf ten slotte in deze vergadering een toelichting op de nieuwe Zondagswet. Tot het lidmaatschap trad toe de Firma Barnstijn/Van Ewijk, exploitante van het Flora Theater in de Amstelstraat te Amsferdam. De Firma Groen 6 Van Opstal die de Cinema Centraal te Amsterdam ex ploiteerde, werd omgezet in een commanditaire vennootschap, doch tegen het eind van het jaar werd de zaak weer overgenomen door de voormalige ex ploitant, de heer W. C. v. d. Paverd, die tot het lidmaatschap toetrad, terwijl de C. V. Cinema Centraal, wegens verlies der vereisten van het lidmaatschap verviel. Voorts nam de heer D. Falkenburg van de Firma Groen 6 Van Frank over het Hollandia Theater aan de Nieuwe Herengracht te Amsterdam. De heer Falkenburg trad dus tot het lidmaatschap toe in de plaats van genoemde firma, welke wegens verlies van de vereisten eveneens van het lidmaatschap verviel. Op 28 Mei opende het nieuwe Flora Theater van de Firma Barnstijn Van Ewijk zijn poorten met een galavoorstelling voor tal van genodigden, waarbij het Bestuur der Afdeling vertegenwoordigd was. Het bood de directie van de nieuwe bioscoop zijn gelukwensen aan en liet deze vergezeld gaan van een bloemstuk. Als bijzonderheid moge nog worden vermeld, dat het Flora Theater de eerste zaak in Amsterdam is, welke werd ingericht voor CinemaScope. Hiermede acht Uw verslaggever zijn taak geëindigd en besluit hij dit overzicht met de wens, dat het jaar 1954 voor het hoofdstedelijk bioscoopbedrijf in alle opzichten voorspoedig moge zijn. Amsterdam, 10 Mei 1954. J. VAN DER HORST. Secretaris.

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 128