Afdeling Het Oosten MET leedwezen maken wij in dit verslag melding van het verscheiden van de heer Johann Laurens Wille, die op de jeugdige leeftijd van 30 jaar te Zaltbommel is overleden. Hij rustte in vrede. Het Bestuur van de Afdeling „Het Oosten" bestond in 1953 uit de heren: C. M. Westland, Wageningen, Voorzitter, lid Afdelingsraad en Ledenraad; J. H. Kroon, Zwolle, Vice-Voorzitter; A. Jansen, Deventer, Secretaris en lid Afdelingsraad; K. W. Elverding, Nijmegen, Penningmeester en lid Afdelingsraad en H. J. Snelders, Ede, lid. In tegenstelling met voorafgaande jaren bracht 1953 veel bedrijvigheid in onze Afdeling, zodat, zowel Bestuurs- als ledenvergaderingen in aantal toenamen. Een van de voornaamste oorzaken was ongetwijfeld de Amerikaanse kwestie. Mede dank; zij de uitbreiding van het aantal leden van de Afdelingsraad en de tegenwoordigheid van meer Hoofdbestuursleden in genoemd College, kon van een geregeld contact met het Hoofdbestuur gesproken worden. Door de uit breiding van de Afdelingsraad, waarin in den vervolge drie in plaats van twee Afdelingsbestuurders zitting nemen, wordt dezerzijds gehoopt, dat ook in andere belangrijke zaken, zoals de vermakelijkheidsbelasting, dit nauwer contact tot uiting zal komen. Evenwel blijft de wens, het Hoofdbestuur samen te stellen uit Afdelingsbestuursleden, bestaan. In uitbreiding der Afdelingsbesturen ziet het Bestuur slechts een nodeloze vermeerdering der uitgaven, waar tegenover geen voordelen staan; op elke jaarlijkse ledenvergadering hebben de leden gelegenheid hun Afdelingsbestuur te wijzigen. Hoewel sommige gemeenten op royale wijze met belastinggelden omspringen (millioenen voor schouwburgen), handhaven belangrijke gemeenten nog steeds het belastingpercentage van 35 een percentage gebaseerd op jaren van abnor maal hoge recettes. Het Afdelingsbestuur heeft in een rondschrijven de leden geadviseerd, de entreeprijzen enigszins te verhogen, doch verwacht hiervan geen voldoende resultaat. Elke prijsverhoging gaat gepaard met een gedeeltelijke verschuiving naar lagere rangen, terwijl filmhuur en vermakelijkheidsbelasting de verhoging weer voor een groot deel te niet doen( Brengt men dan nog de loonronden der laatste jaren, de verhoogde stroomkosten,'etc. in rekening, dan wordt de finau-, ciering van de voor de deur sïaande technische verbeteringen een probleem. Theaters, die een veertigjarig jubileum vieren verdienen een eervolle vermelding in een jaarverslag. De Familiebioscoop te 's-Heerenberg vierde in November dit jubileum. De heer Schuurman ontving van vele zijden hartelijke gelukwensen: De Keurbioscoop in Oldenzaal overtreft genoemde Familiebioscoop nog in ouderdom. Onder de voortvarende leiding van de actieve directie beleefde Olden zaal de opening van een theater, dat een belangrijke aanwinst kan worden ge noemd van ons theaterpark. De naam Keurbioscoop werd E.B.O. 1 heater. Deventer, 24 Februari 1954. A. JANSEN, Secretaris. 136

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 140