Afdeling Het Westen 137 /"'ONFORM het desbetreffende artikel van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten is het mij een genoegen verslag uit te brengen over de werkzaamheden gedurendt het afgelopen jaar, zij het dat dit verslag niet geheel volledig is, ten gevolge van het plotselinge overlijden van onze eminente en actieve Secretaris, de heer T. J. van de Tooren. Aan de hand van de bescheiden, welke mij ter beschikking staan, moge ik het volgende memoreren: De watersnoodramp 1953 staat ons allen nog helder voor de geest. Het was in onze Afdeling, dat de zwaarste slagen vielen, in het bijzonder op de Zuid- Hollandse eilanden en irt Zeeland, waar onderscheiden collega's ernstig werden getroffen. Hoewel velen van hen hun exploitaties gelukkig weer hebben kunnen hervatten, is zulks helaas nog niet het geval met de heer M. J. Steketee te St. Maartensdijk, wiens bioscoop geheel verwoest werd. Wij spreken hier de wens uit, dat de hervatting van deze exploitatie spoedig een feit moge worden. Behalve het verlies van zijn Secretaris, de heer J. van de Tooren te Gouda, be treurde de Afdeling het verscheiden van de heren H. H. A. Wöhler te Middel burg en J. H. Koorevaar te Sliedrecht. Wij gedenken hen als goede leden van onze Afdeling. Er werden in de loop van 1953 vijf ledenvergaderingen gehouden, welke slechts matig bezocht werden. Het Bestuur kwam negenmaal bijeen. Op 31 December 1953 telde de Afdeling Het Westen 53 leden met 72 theaters, waarvan er drie nog niet in bedrijf waren. De meest besproken onderwerpen op de vergaderingen waren: de vermakelijk- heidsbelasting, de bezwaren tegen het Filminstituut en de nieuwe verhuurvoor- waarden van de Amerikaanse kantoren. Door onze Afdeling werden in het verslagjaar aan de Commissie Nieuwe Zaken en de Commissie Beroep Nieuwe Zaken meerdere adviezen verstrekt. De algemene toestand van onze bedrijven onderging weinig verandering; over het verloop der recettes kan worden opgemerkt, dat dit hetzelfde beeld gaf als het jaar daarvoor, al liep het bezoek in de rampgebieden, waar zulks mogelijk was, iets op door de aanwezigheid van de vele vreemde arbeidskrachten Het Bestuur was gedurende het afgelopen jaar als volgt samengesteld: J. van Bentum, Wassenaar, Voorzitter; K. J. Kaptein, Middelharnis, Secretaris; C. van Liere, Goes, Penningmeester; A. J. Ch. Silvius, Dordrecht, Vice-Voor- zitter en F. J. Janssen, Delft, lid. Moge de prettige geest en vriendschappelijke sfeer, welke steeds de bijeen komsten! van de Afdeling kenmerken, ook in het komende jaar behouden blijven en ons tot steun zijn bij onze arbeid voor ons bedrijf en onze Bond. Middelburg, 11 Maart 1954. K. J. KAPTEIN, Secretaris.

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 141