144 treffende theoretische onderwerpen geheel zullen moeten worden omgewerkt respectievelijk opnieuw geschreven. Dit laatste wordt noodzakelijk geacht ten einde diverse onderwerpen, waarmede vele cursisten blijkens de examenuitslagen van de laatste jaren moeilijkheden hebben, op overzichtelijker wijze te behan delen. Aan de andere kant zal alle theorie, die niet strikt noodzakelijk wordt gevonden, bij het herschrijven van de lessen achterwege worden gelaten. Nadat een raming van de kosten was gemaakt werd door het Bestuur aan de Werkcommissie opgedragen haar werkzaamheden voort te zetten met dien verstande, dat zij vrijheid kreeg de cursus naar haar inzicht te wijzigen, mits het totaal aantal lessen de 100 niet zou overschrijden. Aan het eind van dit verslagjaar waren de eerste lessen van de nieuwe cursus in voorbereiding. Tot besluit van deze inleiding laten wij hieronder nog het gebruikelijke over zicht volgen, waaruit de omvang van de werkzaamheden van het 'Secretariaat in het afgelopen Stichtingsjaar blijkt: Ingekomen stukken: circa 1200 Uitgaande brieven: 1057 Circulaires: 50 Gestencilde stukken: circa 10000 vel Ook dit jaar werd door het Bestuur besloten geen mondelinge cursus te orga niseren, omdat door middel van de schriftelijke cursus in voldoende mate in de behoefte kon worden voorzien. Er begonnen in de verslagperiode 2 nieuwe cursussen en wel respectievelijk in September 1952 en Januari 1953 met respectievelijk 16 en 13 deelnemers. Voorts liepen gedurende het verslagjaar nog een drietal cursussen die vroeger waren begonnen, waardoor het totaal aantal cursisten 72 bedroeg. Hierin zijn niet begrepen de deelnemers aan de z.g. practijkcursus, welke opleidt voor het examen ter verkrijging van het practijkcertificaat. Er zijn in het afgelopen jaar 2 van deze cursussen verschenen met :in totaal 24 deelnemers. De correctiewerkzaamheden waren wederom in handen van de heer R. de Vries voor wat betreft de practische vakken en van leerkrachten van de Elec- trotechnische School, de heren P. Lankester, J. H. van Peursen en J. Schip per, voor wat betreft de theoretische onderwerpen. Het algemeen toezicht op de gang van zaken bij de schriftelijke cursus was ook dit jaar in handen van de directeur der Electrotechnische School, de heer F. Maartens. Er werd met de heer Maartens en met al deze correctoren op voortreffelijke wijze samengewerkt en het is ons dan ook een genoegen na de vele moeilijkheden, welke zich op dit punt in vorige jaren hebben voorgedaan thans te kunnen vermelden, da{ bij de cursussen alles/'volledig naar wens marcheerde en dat van de kant van de cursisten geen enkele klacht werd gehoord. Het operateursexamen 1953 werd dit jaar voor wat het schriftelijk gedeelte betreft op 30 Juni en 1 Juli in Amsterdam afgenomen en, het mondeling examen, dat evenals het (vorig jaar was gecombineerd met het examen ter verkrijging van het practijkcertificaat, vond plaats op 25, 26 en 27 Augustus, eveneens te Amsterdam. Er hadden zich in totaal 131 candidaten aangemeld, waarvan 91 voor het examen ter verkrijging van het diploma A of B en 40 voor' het examen ter verkrijging van het practijkcertificaat. Het eindresultaat is geworden, dat 9 candidaten het diploma-B verwierven, 26 het diploma -A en eveneens 26 het practijkcertificaat. Bovendien werd aan 28 candidaten tot aan het volgend examen dispensatie verleend van de ver plichting om het operateursdiploma te bezitten nadat zij met succes examen hadden gedaan in de vakken cabinepractijk en brandveiligheidsvoorschriften.

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 146