Fantastique" van de heer J. Geesink in het teken van de belang stelling. In aanmerking genomen het grote succes dat laatstgenoem de film in het buitenland heeft geoogst en de lof die haar aller wegen zelfs door de Amerikaanse vakpers is toegezwaaid, behoeft het geen verwondering te wekken dat zij de grote prijs wist te verwerven op het Internationale Concours voor Reclame films te Milaan. Op het Ille Internationale Filmfestival te Berlijn werden de films „'t Schot is te boord" en ,,Houen zo" van de heer H. van der Horst en „De zwarte stroom" en „Het is maar een postzegel" van de' N.V. Cefima met succes vertoond. Een instructiefilm van de heer W, Smith, getitel „Rundertuberculose halt", werd op bijzondere wijze onderscheiden op het in October te Rome gehou den Internationale Festival voor Landbouwfilms. Niet alleen in het buitenland, maar ook in het eigen land waren het de films van onze leden, die steeds op de voorgrond traden. De door het Genootschap voor Reclame uitgeloofde gelijkwaardige prijzen voor de beste Nederlandse reclamefilms werden toege kend aan de heer J. Geesink voor de films „In Uw gezin, in mijn gezin" en „Hier is iets voor U" en aan de werkgemeenschap' Poly goon- Profilti voor de film „Nederlands". Onder leiding van de heer L. W. R. Meyer voltooide een geheel Nederlandse staf aan het begin van het verslagjaar de productie van de speelfilm „Sterren stralen overal", met welker opnamen men October 1952 in de. Cinetone Studio's was begonnen. Dit was de eerste Nederlandse speelfilm welke sedert 1950 werd uitgebracht en tevens de eerste Nederlandse speelfilm, welke de eer te beurt viel door een Minister „ten doop" te worden gehouden, namelijk door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. J. L. M. Th. Cals, die herhaaldelijk getoond heeft hoe het wel en wee van de Nederlandse film hem ter harte gaat en aan de productie van deze film zijn morele en materiële steun had ver leend. „Ik heb er geen spijt van", zo verklaarde deze Bewindsman tijdens een radio-interview ter gelegenheid van de première, „dat de Regering aanzienlijke steun aan deze film heeft verleend en ik ben er haast van overtuigd, naar hetgeen ik| vanavond heb gezien, dat wij op weg zijn naar een uitmuntende Nederlandse speelfilm productie". Tijdens het verslagjaar werd bovendien de productie van een tweede Nederlandse speelfilm, de film „Rechter Thomas" naar het gelijknamige boek van Mr. Francois Pauwels, door de N.V. Natio nale Filmproductie Maatschappij in de studio van de N.V. Film fabriek Profilti ter hand genomen en voltooid. Ook deze film is vervaardiqd door een geheel Nederlandse équipe onder regie van de heer W. Smith. 24

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 24