Sociale Aangelegenheden JN de samenstelling van de Sociale Commissie voor het Bios coopbedrijf kwam in het afgelopen verslagjaar geen wijziging en zij zag er als volgt uit: W. K G. van Royen, Voorzitter; J. J. Abeln, W. F. Dubbelde- man en J. H. J. Teunissen Jr. vertegenwoordigers van de werkge vers; J. F. van Bijsterveld, H. Th. Seisveld leden en A. Hakhof, reserve-lid, aangewezen door de Katholieke Bond St. Antonius; H. J. van Kerkwijk en D. v d. Meulen, aangewezen door de Algemene Bedrijfsbond. Als, Secretaris trad wederom op de heer H. W. Hagenberg, als plaatsvervangend Secretaris L. Claassen. De in het vorig verslagjaar uitgesproken verwachting, dat de besprekingen inzake de voorstellen tot wijziging van de huidige regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden in het bioscoop bedrijf in 1953 zouden leiden tot het gereedkomen van een aan de ledenvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond voor te leggen concept voor een gewijzigde toonregeling, is niet in vervulling gegaan. Weliswaar zijn de 4 vergaderingen, welke de Sociale Commissie in het afgelopen jaar hield, voor het meren deel aan de wijziging der toonregeling gewijd, doch het tegen het eind van het jaar samengestelde derde concept, bevattende alle wijzigingen welke (ot dan toe aan de orde waren geweest, ont moette diverse bezwaren zowel van de kant van het Hoofdbe stuur van de Bioscoop-Bond als van de kant van de werknemers. De behandeling van deze bezwaren kwam echter in 1953 niet meer aan de orde. De belangrijkste wijzigingsvoorstellen, waarvan aan het einde van het verslagjaar sprake was, komen op het volgende neer: Artikel 1. De minimum leeftijd van respectievelijk eerste opera teurs met en zonder leiding, tweede en derde operateurs wordt verlaagd tot respectievelijk 26 jaar (thans 30), 24 jaar (thans 25), 21 jaar (thans 24) en 19 jaar (thans 22). Voorts worden in dit artikel ook de werksters opgenomen, die tot dusverre niet onder onze toonregeling vielen. Daarentegen zullen de piccolo's uit de toonregeling worden geschrapt. Tenslotte zullen in artikel 1 de definities worden opgenomen van de verschillende begrippen, die bij de loonbetaling, de berekening van het verval e.d. een rol spelen. Artikel 4. Dit artikel wordt belangrijk uitgebreid en zal een volledige beschrijving geven van de arbeidstijd en de onderver deling daarvan. Een deel van het tegenwoordige artikel 9 wordt hierin ondergebracht. 31

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 32