Bondsarbitrage T N dit verslagjaar werden door het Hoofdbestuur tot leden van de Commissie van Geschillen herbenoemd de heren C. van Wil ligen, Voorzitter, J. Weening, plaatsvervangend Voorzitter, als mede de heren J. van der Horst, L. W. R. Meyer, H.|J. de Vries, Ct van der Wilden en A. F. Wolff. Als nieuw lid werd benoemd de heer J. de Wilde. Door loting werden de kamers als volgt samengesteld: Eerste Kamer: J. van der Horst, Amsterdam, en L. W. R. Meyer, Amsterdam; Tweede Kamer: H. J. de Vries, Groningen, en C. van der Wilden, Haarlem; Derde Kamer: A. F. Wolff, Utrecht, en J. de Wilde, Amsterdam. Als Secretaris trad wederom op de heer H. W. Hagenberg. In het verslagjaar werden 17 zittingen gehouden, waarvan er 14 onder het presidium stonden van de heer C. van Willigen en 2 onder dat van de plaatsvervangende Voorzitter, de heer J. Weening, Eenmaal trad de heer A. F. Wolff bij ontstentenis van zowel de Voorzitter als de plaatsvervangende Voorzitter als waar nemend Voorzitter op. In totaal werden in 1953 46 geschillen aanhangig gemaakt; 1 geschil, dat reeds in 1952 was binnengekomen kon eerst in 1953 worden behandeld. Twee andere geschillen, die in 1953 aanhanging waren gemaakt, konden echter in dat jaar niet geheel worden afgewikkeld. Van bovengenoemde 46 geschillen werden er aanhangig gemaakt: 17 door leden-filmverhuurder contra leden-exploitanten; 11 door leden-exploitanten contra lleden-filmverhuurders; een door een lid- filmverhuurder contra een lid-filmverhuurder; 2 door leden-film- verhuurders contra leden-filmfabrikanten; 2 door leden-filmfabri- kanten contra leden- filmverhuurders; 2 door leden-filmfabrikanten contra leden-filmfabrikanten; een door een lid-filmproducent contra een lid-filmverhuurder; een door een lid-exploitant contra een donateur; een door een lid-filmverhuurder contra een donateur; 7 door donateurs contra leden-exploitanten en, een door een dona teur contra een lid-filmfabrikant. Er werden in dit jaar niet minder dan 21 betalingsgeschillen aanhangig gemaakt tegen slechts 5 in het vorige verslagjaar. Van deze 21 geschillen werden er 10 voor de openbare behandeling in getrokken. Bovendien werden nog 7 andere geschillen tijdig inge trokken en kwam in 3 geschillen door bemiddeling van de Com- 36

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 37