Resumerend gaven de nieuwe zakencommissiés in 1953 toestem^ ming voor de exploitatie van zes niéuwe permanente bioscopen-A, namelijk in Assen, Emmen, Beek (L), Hengelo (O), Rhenen en Zevenaar. De aanvragen Beek, Hengelo en Emmen betroffen een verplaatsing van zaken. Voorts gaven de commissies toestemming voor- drie nieuwe] pro- ductiezaken, enige bedrijfstakken voor een bestaande filmproduc tiezaak en een filmfabriek. Beslissingen Hoofdbestuur en Ledenraad Het Hoofdbestuur gaf toestemming voor de exploitatie van vijf nieuwe permanente bioscopen-B en wel in Boskoop, Domburg, Hapert, Wijk en Aalburg, alsmede Zoetermeer. Vijf aanvragen voor permanente bioscopen-B te Amsterdam, Emmeloord, Maasbree, Ootmarsum en Zoetermeer (2e aanvrage) werden afgewezen. Tegen drie afwijzingen werd beroep aangetekend bij de Ledent raad. Twee beroepen werden nog in het verslagjaar behandeld. De Ledenraad bevestigde de beslissingen van het Hoofdbestuur, Het derde beroep betreffende een afwijzing van de B-aanvraag voor het Concertgebouw te Amsterdam, kwam eerst in 1954 voor de Ledenraad. Er werden in het afgelopen jaar derhalve vijf nieuwe permanente bioscopen-B ingeschreven. Wegens het niet voldoen aan de reglementaire vereisten voor wat betreft het minimum aantal speeldagen werden uitgeschreven tien permanente bioscopen-B en één permanente bioscoop-A. Voorts werd in het Bedrij f sregister in plaatst van de verwoeste bioscoop Centraal ingeschreven de herbouwde bioscoop Centraal te Rotterdam, welke tijdens de oorlog was verwoest. Ook de als verwoest ingeschreven Cineac Coolsingel te Rotterdam werd op verzoek van de exploitante geschrapt, daar zij na verbouwing de finitief was vervangen door dq aanvankelijk als noodexploitatie in het Beursgebouw te Rotterdam gevestigde Cineac. Door de Februa- ri-ramp werd vernietigd de bioscoop te Sint Maartensdijk, waar voor thans herbouwplannen bestaan. Een filmfabrikant werd als zodanig uitgeschreven, omdat hij ingevolge de reglementswijziging van 1952 ten slotte onder de categorie producenten behoorde. Van de lijst van filmproductie zaken werd afgevoerd een onderneming, die al jarenlang geen productiewerkzaamheden meer verrichtte. Het Hoofdbestuur gaf aan vijftien aanvragers toestemming tot het overnemen en voortzetten, respectievelijk veranderen van de 50

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 53