Technische Commissie TIET plan voor een nieuw verzendsysteem voor films, waarvan reeds in onze vorige jaarverslagen sprake was, werd in 1953 nader uitgewerkt. De ter zake door het Hoofdbestuur benoemde Studie-Commissie zal, naar verwacht wordt, binnenkort met haar werkzaamheden gereed komen. Er kwamen intussen nog steeds klachten binnen over verpakkingsmoeilijkheden en wel speciaal voor v/at betreft moeilijk bereikbare delen des lands, waarbij wij denken aan gebieden als Zeeuws-Vlaanderen alwaar de pak ken film door het meermalen overladen, dikwijls in haveloze toe stand arriveren. Door het toepassen van het hierboven bedoelde uniforme verzendsysteem kunnen dergelijke klachten in de toe komst zeker achterwege blijven. Een tweede voordeel van het ontworpen nieuwe verzendsysteem is, dat de verzenddozen zijn voorzien van een vaste spoelkern, zodat de films niet kunnen schuiven en het evenmin mogelijk is af te wijken van de reeds geruime tijd gestandaardiseerde kern diameter van 50 mm, hetgeen de levensduur van het materiaal slechts ten goede kan komen. Ook met het in 1952 ontworpen concept voor een nieuw Bedrijfs- besluit inzake technische apparaten werd in deze verslagperiode weinig voortgang gemaakt. Eenzelfde geluid moeten wij laten horen met betrekking tot de keuringsvoorschriften voor technische apparaten. De Technische Commissie slaagde er niet in de ontworpen keuringsvoorschriften aan de practijk te laten toetsen, omdat in het daarvoor geschikte laboratorium wegens proefnemingen van andere aard geen ruimte ter beschikking kon worden gesteld. Gelet op de nieuwe ontwik kelingen, welke zich in het afgelopen jaar in ons bedrijf op tech nisch gebied hebben voorgedaan, rijst de vraag of het mogelijk is de indertijd ontworpen normen geheel te handhaven. Wanneer deze vraag ontkennend wordt beantwoord, zal de Technische Com missie moeten nagaan, of er aanleiding bestaat, gezien de erva ringen welke in de afgelopen jaren zijn opgedaan, andermaal in de richting van een kwaliteitskeuring te gaan werken. Ten aanzien van de nieuwe projectie-systemen en wel in het bijzonder voor wat betreft de stereoscopische film en het Cinema- Scope-systeem werden in de vergaderingen van de Technische Commissie uitvoerige besprekingen gehouden, waarbij men tot de conclusie kwam, dat het met het oog op de grote onzekerheid, welke er in dit opzicht nog steeds in het buitenland bestaat, voorals nog onmogelijk was het Hoofdbestuur respectievelijk de leden be paalde adviezen te geven zonder een groot risico te lopen deze adviezen binnen afzienbare tijd te moet herroepen. 53

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 57