Door het Bestuur der Stichting .Instituut voor opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" werd in opdracht van het Hoofd bestuur een fraai uitgevoerde handleiding voor het gebruik van stereoscopisch^ films in de practijk, uitgegeven. Deze handleiding werd aan alle leden van de Bond verstrekt en zal zonder twijfel zijn nut afwerpen. Tegen het eind van het verslagjaar waren er tekenen, die erop wezen, dat de voorkeur, althans in de naaste toekomst, zal uit gaan naar het panoramische systeem. Van een algemene toepas sing van dit systeem zal echter voorlopig nog geen sprake zijn, gezien de belangrijke investeringen die daarmede gepaard gaan waarbij de hoge vermakelijkheidsbelasting een struikelblok is en de omstandigheid, dat vele bioscopen weinig geschikt zijn om zonder kostbare verbouwingen voor het nieuwe systeem te worden ingericht. De Technische Commissie blijft echter op dit gebied diligent en zal zolang een algemeen advies onmogelijk blijft in voorkomende gevallen gaarne van advies dienen. Bij de technische controles, welke dit jaar plaatsvonden moest bij herhaling worden geconstateerd, dat aan het lassen van de films te weinig zorg werd besteed. Vandaar dat de Technische Commissie het plan opvatte de juiste wijze van filmlassen in een serie beelden verzameld op een filmstrip vast te leggen en deze strip vervolgens gecombineerd met een duidelijke gesproken toe lichting, aanl hen die met de behandeling van films te maken heb ben, te doen vertonen. Het Hoofdbestuur stelde voor de uitvoering van dit plan de nodige middelen beschikbaar en na gepleegd overleg met betrek king tot de samenstelling van de strip werd aan een der leden filmfabrikanten opdracht gegeven tot vervaardiging daarvan. In het komende jaar hopen wij met behulp hiervan de juiste filmbe- handeling, zijnde een voorname factor voor de levensduur der copieën^ in brede kring naar voren te kunnen brengen. Voor wat betreft de technische controles zij verder vermeld, dat in het verslagjaar 87 z.g. inventarisatie-controles plaatsvonden, zijnde controles, waarbij de hoofdzaken van de cabine-outillage, alsmede van de overige inrichting van de bioscoop in de vorm van een rapport worden vastgelegd. Verder zijn 95 her-contröles uitgevoerd en 73 bijzondere con troles. Deze laatste hadden wederom betrekking op gesignaleerde ernstige filmbeschadigingen of op voorgenomen of in uitvoering zijnde nieuwbouw- of verbouwingsplannen, waarbij het advies der Commissie werd ingewonnen. Ook dit jaar werd weer diverse malen advies of bemiddeling ge vraagd met betrekking' tot door brandweer of andere autoriteiten gestelde eisen en in alle gevallen kon een bevredigende oplossing tot stand worden gebracht. 54

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 58