Het is verheugend te kunnen constateren, dat de technische in specteur in steeds toenemende mate geraadpleegd wordt bij de op lossing van de meest uiteenlopende technische problemen, welke zich bij de bioscoop-exploitatie voordoen. Vele leden zijn thans afgestapt van de vroeger ten onrechte dikwijls gehoorde opvatting, dat' de technische inspectie een nood zakelijk kwaad was; het inzicht heeft veld gewonnen, dat de tech nische controle een gewaardeerde mogelijkheid is tot het verkrijgen van deskundige! en belangeloze adviezen, die er uitsluitend op re- richt zijn het technische peil der bedrijven tegen zo gering mogelijke kosten zo hoog mogelijk op te voeren. Het'streven blijft erop ge richt dit inzicht bij alle leden ingang te doen vinden. Het vorenstaande! neemt niet weg, dat zich ook minder prettige situaties kunnen voordoen, als de adviezen inzake het aanbrengen van zeer noodzakelijke wijzigingen op technisch- en veiligheids gebied worden genegeerd en de Technische Commissie tenslotte haar toevlucht moet nemen tot het Hoofdbestuur hetgeeni in som mige gevallen zelfs met sluiting der bedrijven, of althans met waar schuwingen in die richting gepaard moest gaan. Gelukkig blijft dit echter tot de uitzonderingen behoren en worden de adviezen der Technische Commissie als regel met waardering ontvangen en prompt opgevolgd. Deze adviezen hebben gewoonlijk betrekking op het vermijden van filmbeschadigingen bijvoorbeeld door het vervangen respectievelijk verbeteren van bepaalde onderdelen der apparatuur, het aanschaffen van een filmplakpers teneinde het ontbrandbare filmmateriaal op de juiste wijze te kunnen hanteren, het installeren van een deugdelijke en moderne noodverlichtings installatie of het aanbrenger» van kleine veranderingen aan de ap paratuur, teneinde daarvan meer effect te kunnen sorteren, enz. De Technische Commissie prijst zich gelukkig, dat het Hoofd bestuur besloten heeft ten behoeve van de technische controles een kleine wagen ter beschikking te stellen, waardoor de technische inspecteur het vele tijdverlies, verbonden aan het reizen per spoor, bus en tram bespaard wordt en het nuttig effect van zijn werk zaamheden aanzienlijk zal stijgen. Van hoeveel waarde het bezit van een eigen vervoermiddels is blijkt dadelijk, indien men weet, dat in 1953 niet minder dan 102 ge heel of ten dele vergeefse reizen zijn gemaakt, omdat in de te bezoe ken bioscopen niemand werd aangetroffen en het irl de meeste ge vallen,' gelet op de plaatselijke verbindingen, niet mogelijk was op dezelfde dag in de naaste omgeving een controle in te stellen in een andere bioscoop. Dit euvel zal in de toekomst zeer zeker be langrijk in betekenis afnemen, hetgeen nadat de wagen tegen het einde van het verslagjaar was afgeleverd, reeds dadelijk is ge bleken. 55

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 59